همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

سر بنجامین وارد ریچاردسون

سر بنجامین وارد ریچاردسون (۱۸۲۸ — ۱۸۹۶) پزشک برجسته بریتانیایی و نویسنده پرکار در تاریخچه پزشکی است. او دریافت کننده مدال طلا Fothergill ، اعطا شده توسط انجمن پزشکی لندن در سال ۱۸۵۴ و جایزه از Astley برای یک مقاله در زمینه فیزیولوژی بود.
وی نقش ویژه ای در تصویب قانون جدید بهداشتی در سال ۱۸۶۶ و ۱۸۷۵ داشت که به موجب قانون اول ساخت خانه های ارزان قیمت برای کارگران و صنعتکاران مد نظر قرار گرفت و در قانون دوم وضع قوانین بهداشتی یکسان در ساخت خانه ها برای پیمانکاران اجباری گردید.
ریچاردسون در سال ۱۸۹۳ به پاس خدمات برجسته اش در زمینه پزشکی و کمکهای انسانی ملقب به دریافت مقام شوالیه شد.

فشردگی و نابهنجاریهای شهرهای آن روز انگلستان به خصوص لندن و منچستر و آلودگی بسیار این شهرها و وجود بیماریهای گسترده عفونی موجب شد که وی درکتابی که در سال ۱۸۵۷ به چاپ رساند شهری خیالی را به تصویر بکشد که آنرا هیژیا (Hygeia) نام نهاد.

شهر خیالی هیژیا جمعیتی بالغ بر ۱۰۰،۰۰۰ نفر را دارد که در ۲۰،۰۰۰ خانه زندگی می کردند و زمین مورد نظر این خانه ها ۱۶۰۰ هکتار بود.

در هیژیا ساختن خانه های مرتفع که بر خیابانهای شهری سایه می انداختند مجاز نیست . در محلات اداری و تجاری ساختمانها ۴ طبقه می باشند و در برخی محلات که فضاهای وسیع تری وجود دارد اجازه ساخت بناهای بلندتر وجود دارد.

در سطح شهر دو خیابان اصلی کشیده شده که شرقی – غربی هستند و در هر یک از آنها یک مسیر راه آهن تعبیه شده است. و دو خیابان شمالی – جنوبی هم وجود دارد که کوچه های محلی از آنها منشعب می شوند و کوچه ها موازی با خیابان اصلی شرقی – غربی است. خیابانها درختکاری شده و فضای پشت خانه ها را باغها تشکیل می دهند.

کلیساها ، بیمارستانها ،تاترها ، بانک ها ، تالارهای گردهمایی و دیگر ساختمانهای عمومی به صورت تفکیک شده در بخشی از خیابان های شمالی – جنوبی و شرقی – غربی قرار گرفته اند.در شهر وی مسائل بهداشتی از اهم موضوعات است و توجه به آب بهداشتی و مسیرهای ویژه فاضلاب و گندابرو گردیده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

one script

بنیامین وارد ریچاردسون-سیر اندیشه های شهرسازی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بنیامین وارد ریچاردسون       Sir Benjamin Ward Richardson  آقای بنیامین وراد ریچاردسون (متولد اکتبر ۱۸۲۸- فوت ۲۱ نوامبر ۱۸۹۶) یک پزشک انگلیسی برجسته ، متخصص بیهوشی، ...