آشنایی با برج شارد لندن – بریتانیا

این برج یا آسمانخراش هرمی شکل، بلندترین برج اتحادیه اروپا و چهل و ششمین ساختمان بلند دنیا است که در لندن پایتخت کشور انگلستان سر به فلک کشیده.

کار ساخت برج شارد در ماه مارس سال ۲۰۰۹ آغاز شد و ۵ جولای سال ۲۰۱۲ به پایان رسید.

این شاهکار معماری با ۹۵ طبقه، توسط رنزو پیانو؛ طراح ایتالیایی ساخته شده است و مالکیت آن متعلق به چندین موسسه مالی قطری است.

برای ساخت این سازه عظیم شیشه‌ای ۴۵۰ میلیون پوند هزینه شده است. این آسمانخراش که کاربری مسکونی و اداری، تجاری دارد، دارای رستوران‌ها، ادارات و آپارتمان‌های لوکس است. همچنین بین طبقات ۶۸ تا ۷۲ این برج، رصدکده‌ای با چشم‌انداز ۳۶۰ درجه از شهر لندن قرار دارد.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، برج شارد قبل از برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن به بهره‌برداری رسید.

مراسم پرده‌برداری از آسمانخراش شارد، بلندترین برج با نمای شیشه اروپای غربی، ۵ جولای سال ۲۰۱۲ با حضور شاهزاده اندرو یکی از سه پسر ملکه الیزابت، و حمد بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر قطر، برگزار شد.

رنزو پیانو، طراح ایتالیایی این آسمانخراش سیصد و ده متری، شارد را یک شهر کوچک عمودی خوانده است. همچنین نمایش این برج، واکنش‌های متفاوتی را در میان شهروندان لندن در پی داشته است.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0