تصویب طرح جامع شهرهای چهارمحال

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از تصویب مطالعات طرح جامع تفصیلی سه شهر این استان خبر داد.

علی علیخانی در نشست شورای برنامه‌ریزی این استان، اظهار کرد: طرح تفصیلی شهر آلونی در سال ۹۰ با مبلغ ۴۰ میلیون تومان با مشاورین طرح و معماری در دستور کار قرار گرفت که در نهایت به تصویب رسید. وی افزود: جمعیت شهر آلونی با احتساب روستای سینی و الصاق آن به شهر آلونی ۴ هزار و ۹۴ نفر است که با توجه به نرخ رشد جمعیت این تعداد در افق ۱۴۰۴ به ۶ هزار و ۲۸ هزار نفر افزایش می‎یابد.

علیخانی درصد شهرنشینی شهرستان لردگان را ۱۷ درصد عنوان کرد و گفت: درصد شهرنشینی این شهرستان در مقایسه با شهرستان‌های دیگر استان کمتر است، که البته در سال‌های اخیر این میزان افزایش نسبی داشته است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آمار ثبت نامی متقضایان مسکن مهر در این شهر، گفت: با توجه به اینکه ۹۲ درصد مردم شهر آلونی صاحب ملک مسکونی هستند تنها ۱۲ درصد مردم این شهر متقاضی مسکن مهر بودند.

وی اجرای طرح تفصیلی شهرها را موجب آبادانی و توسعه استان دانست و ابراز داشت: مطالعه اصولی شهرها و رفع نواقص محیطی و ایجاد شهری زیباتر مطابق اصول شهرسازی و در نظر گرفتن تمام موارد از جمله فضای سبز، فضای آموزشی، درمانی مناسب از اهداف طرح‌های تفصیلی شهرها محسوب می‎‌شود. در نشست شورای برنامه‌ریزی استانداری چهارمحال و بختیاری طرح جامع تفصیلی سه شهر آلونی، گندمان و نقنه بررسی و به تصویب نهایی رسید.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0