تامین اعتبار آبرسانی به مسکن مهر

شبکه آبرسانی و تأسیسات فاضلاب بیش از ۱۲۵ هزار واحد مسکن مهر استان تهران، با بودجه‌ای بالغ بر ۲۶۱۷ میلیارد ریال، در ۱۰ نقطه از استان تهران اجرا و عملیاتی شده است.

با توجه به تحقق ۵۴ درصد هدف‌گذاری‌های دولت در بخش مسکن استان و برآورد تحویل واحدهای مسکن مهر تا پایان سال جاری از سوی مدیران مسکن و شهرسازی استان تهران، نشان می‌دهد اجرای طرح بزرگ مسکن مهر در ماه های گذشته با سرعت بیشتری روبه رو بوده باشد.

براساس آمار و اطلاعات شرکت آب و فاضلاب استان تهران، تاکنون ۱۰ طرح آبرسانی و ایجاد تاسیسات فاضلاب شهری مسکن مهر در شهرستانهای رباط کریم، اسلامشهر، پاکدشت، پیشوا، دماوند، رودهن، ملارد، فیروزکوه و پردیس و شهر جدید پرند اجرا شده که در قالب آن ۲۶۱۷ میلیارد ریال بودجه مصوب را به خود اختصاص داده است.

بنابر این گزارش، مسکن مهر پرند و پردیس از پروژه های بی نظیر استان هستند که پرند با ۹۵ هزار واحد مسکونی، بیشترین اعتبار بودجه ای را با مبلغ ۱۵۶۱ میلیارد ریال (برای ۷۰ هزار واحد) و پردیس با ۹۰ هزار واحد مسکونی اعتبار بودجه ای ۱۴۰ میلیارد ریال (برای بیش از ۱۲ هزار واحد)،‌ از اجرای طرح آبرسانی و فاضلاب شهری به خود اختصاص می دهد.

همچنین در حالی که اتمام و تحویل واحدهای مسکن مهر در برخی نقاط تهران از جمله بخشی از واحدهای پردیس،‌ شبکه آبرسانی و ایجاد تاسیسات فاضلاب این منطقه با پیشرفت بیش از ۷۰ درصدی دنبال می شود و با توجه به اینکه تأخیر تحویل واحدها با عللی چون افزایش ظرفیت واحدهای مسکونی مطرح بوده، به نظر می رسد با تآکید و فوریت در تحویل واحدهای مسکونی مهر به متقاضیان این روند سرعت بیشتری را گرفته باشد.

گفتنی است اعتبار مصوب ۲۶۱۷ میلیارد ریالی شبکه آب و فاضلاب مسکن مهر، تنها بودجه مصوب بیش از ۱۲۵۰۰۰ واحد مسکونی مهر در ۱۰ نقطه استان بوده که تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب شهری قرار گرفته و آبرسانی خواهند شد.

برای دانلود کلیک نمائید
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0