ضوابط ویژه فضای سبز در طرح تفصیلی

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان این که سرانه فضای سبز تهران نزدیک به استانداردهای مناسب شهری است، گفت: باتوجه به اهمیت فضای سبز ، ضوابط ویژه ای برای حفظ و توسعه این فضا در طرح تفصیلی تهران پیش بینی شده است.

علیرضا جاوید با بیان این که درطرح تفصیلی جدید به موضوع فضای سبز توجه خوبی شده است، گفت: در این زمینه در این طرح، پهنه G تعریف شد که این پهنه ویژه فضای سبز است و کاربری دیگری در آن دنبال نمی شود.

وی افزود: همچنین در طرح تفصیلی جدید، مصوب شد تا اراضی با وسعت بیش از دو هزار متر مربع که در طرح قبلی دارای کاربری فضای سبز بودند و حقوق مکتسبه برای آن حفظ نشده بود تا پایان سال ۹۵ در قالب فضای سبز تثبیت شوند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه خاطرنشان کرد: علاوه بر این ضوابطی در نظر گرفته شده است تا اراضی که دارای کاربری فضای سبز و خدماتی هستند، در صورتی که مالک بخواهد به صورت انتفاعی از آن بهره برداری کند موظف است ۷۰ درصد ملک را رایگان به مدیریت شهری واگذار کرده و در ۳۰ درصد قدر السهم مالک بارگذاری صورت گیرد که این نیز در راستای تامین و تحقق سرانه خدمات انتفاعی و غیر اتفاعی شهر و به ویژه سرانه خدمات غیر انتفاعی مانند فضای سبز و سرانه خدمات هفت گانه تعریف شده است.

به گفته جاوید در مجموع با اقدامات انجام شده در سازمان پارک ها و مناطق ۲۲ گانه ، سرانه فضای سبز تهران در حال رشد و نزدیک به استانداردهای مناسب شهری است.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0