ساماندهی و مرمت میدان و برج آزادی

نشست مشترک مسئولان بنیاد رودکی ، شهرداری تهران ، شورای اسلامی شهر تهران و میراث فرهنگی به منظور ساماندهی و مرمت میدان و برج آزادی ، صبح امروز یکشنبه ۳۰ تیرماه درکتابخانه برج آزادی برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در نشست مشترک شورای اسلامی شهر تهران ، بنیاد رودکی ، میراث فرهنگی و شهرداری تهران جهت ساماندهی میدان و برج آزادی با تاکید بر سه هدف تست هویت، سبک زندگی و مدیریت تغییرات فرهنگی در شهر تهران گفت: میدان آزادی وعده گاه انقلابی بوده است که بزرگترین تجمع در دهه فجر در آن رخ می دهد و از این منظر دارای هویت ملی نیز است.

حجت الاسلام میثم امرودی در این نشست با تاکید بر عزم راسخ شهرداری برای ایجاد مدیریت یکپارچه شهری در این برج گفت: امیدواریم به واسطه تفاهم نامه موجود میان میراث و وزارت ارشاد و شهرداری تهران شاهد تحقق اهداف اجتماعی درخصوص این برج باشیم .

بهرام جمالی، مدیرعامل بنیاد رودکی نیز با بیان اینکه از نظر کالبدی برج آزادی باید بستر فعالیت های غرب تهران باشد گفت: به دلیل مشکلات عمرانی موجود انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در برج آزادی با بحران مواجه شده است این درحالی است که اگر تعامل لازم صورت بگیرد، برج آزادی به قطب فرهنگی در غرب تبدیل می شود.
جمالی با اشاره به ظرفیت تاریخی و فرهنگی برج آزادی اظهارداشت: اگر مشکل دسترسی شهروندان به برج حل شود ،این برج می تواند به قطب گردشگری و فرهنگی تبدیل شود .

غلامحسین شاه علی، رییس برج آزادی با اشاره به اینکه سه سال است مدیریت این برج را برعهده دارد ، در این نشست گفت: مهمترین معضل برج آبریزش آن است که تا کنون ۳۰۰ گزارش در رسانه ها در این باره تهیه شده است.

وی مشکلات عمده برج آزادی را بحث تاسیسات، آبریزش و قدمت بنا عنوان وتصریح کرد: با توجه به مرکزیت فرهنگی برج آزادی مساله دسترسی به برج تبدیل به یک معضل شده است اما با توجه به اهمیت این مرکز فاخر و تاثیرگذار فرهنگی نیازمند تعامل در عرصه مدیریت شهر برای حل مشکلات آن هستیم. شاه علی موضوع زمان را در حل مشکلات برج آزادی مهم توصیف کرد و افزود : تعمیرات سال ۸۶ فایده نکرده است و آبریزش ها بیشتر شده است.

رییس برج آزادی بااشاره به اینکه هم اکنون روزانه ۸۰۰ بازدید کننده از برج آزادی داریم تاکیدکرد: اگر هم افزایی و تعامل جدی باشد و خروجی ها از روی کاغذ به عمل تبدیل شود، تعداد بازدیدکننده در این برج به ۲ هزار نفر افزایش می یابد.

رییس برج آزادی از تفاهم نامه ای با میراث فرهنگی خبر داد و گفت: براساس آن برج آزادی به مرکز موزه های کشور تبدیل می شود به طوری که از هر موزه مهم کشور یک ویترین در برج آزادی قرار می گیرد تا گردشگران بتوانند با بازدید از برج آزادی نمای کلی از میراث موزه ای ایران پیدا کنند .

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0