مسئله شرعی افطار ساکنان برجهای بلند

در واقع مسلمانانی که از بالاتر از طبقه هشتادم برج خلیفه ساکن هستند دیرتر شاهد غروب آفتاب خواهند بود و در نتیجه باید دو دقیقه دیرتر از دیگر ساکنان دوبی افطار کنند!

مسلمانانی که در طبقات فوقانی برج خلیفه زندگی می کنند باید چند دقیقه دیرتر افطار کنند.  یکی از مقامات مذهبی در دوبی به مسلمانان ساکن برج خلیفه دوبی گفته که دیرتر افطار کنند. در واقع مسلمانانی که از بالاتر از طبقه هشتادم برج خلیفه ساکن هستند دیرتر شاهد غروب آفتاب خواهند بود و در نتیجه باید دو دقیقه دیرتر از دیگر ساکنان دوبی افطار کنند و افرادی که بالاتر از طبقه یک صد و پنجاهم برج خلیفه ساکن هستند نیز باید سه دقیقه بیشتر برای افطار صبر کنند. برج خلیفه ۱۶۰ طبقه مسکونی دارد و با کمی بیش از ۸۰۰ متر ارتفاع یعنی نزدیک به دو برابر ارتفاع برج میلاد، بلندترین برج جهان محسوب می‌شود.

طی سال های اخیر ایرانیان بسیاری نیز در میان خریداران واحدهای این برج حضور داشته اند برای مثال ایرانیان طی ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۲ میلادی، ۱۲۸ میلیون دلار در برج خلیفه سرمایه‌گذاری کرده‌اند که این سرمایه‌گذاری از طریق خرید واحدهای مسکونی و بخش‌های تجاری واقع در این برج صورت گرفته است. برج خلیفه نه تنها بلندترین برج جهان محسوب می شود بلکه بهای واحدهای مسکونی آن نیز بسیار بالاست.

به گزارش شهرسازی آنلاین در سال ۲۰۱۰ یعنی در زمان افتتاح این برج هر متر مربع از واحدهای مسکونی برج خلیفه به طور متوسط ۲۵ هزار دلار قیمت داشت اما بعدها افت بازار مسکن در دوبی باعث شد که بهای متوسط هر متر مربع از واحدهای مسکونی این برج حتی تا ۸ هزار دلار نیز کاهش یابد. معمار برج خلیفه یک معمار آمریکا به نام آدریان اسمیت است و هزینه ساخت این برج نیز ۱.۵ میلیارد دلار بوده است.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0