استان‌های در اولویت شهرهای جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مطالعه و جانمایی برای احداث نسل نو شهرها و شهرک‌های جدید در دستور کار دولت یازدهم قرار دارد.

محسن نریمان در حاشیه نشست مدیران عامل شرکت‌های توسعه و عمران شهرهای جدید کشور در شیراز، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولویت برای ایجاد شهرهای جدید در کشور، به مناطقی است که فاقد شهر جدید است.
نریمان گفت: استان‌های شمالی کشور در موضوع مطالعه و جانمایی برای احداث شهرهای جدید در اولویت قرار دارند. وی در پاسخ به سوالی در خصوص نبود زیرساخت‌هایی نظیر فاضلاب، اماکن آموزشی و فرهنگی و … در برخی شهرهای جدید مانند صدرا، گفت: یکی از بندهای قانون دستگاه‌های اجرایی را مکلف به تامین نیازهای شهرهای جدید کرده و تاکید دارد که نیازهای شهرهای جدید باید مشابه دیگر شهرها بر طرف کنند.
نریمان خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند که نیازهایی نظیر مدرسه، بیمارستان و فاضلاب را مانند دیگر شهرها تامین کنند. وی در عین‌حال گفت: ما به‌عنوان یک دستگاه دولتی، با توجه به اجازه‌ی قانونی برای انجام تهاتر، تلاش می‌کنیم تا عرضه اراضی در مالکیت خود، بستر را برای تامین منابع مالی لازم در اجرای طرح‌هایی نظیر ساخت مدرسه، فراهم کنیم.
نریمان گفت: در سالی که به‌نام اقتصاد و فرهنگ نام‌گذاری شده است، ما نیز به‌نوبه خود تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های فرهنگی را در مسیری که قانون به ما اجازه داده است، در شهرهای جدید کشور، در حد توان، ایجاد کرده و گسترش دهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بالغ بر ۹۰ درصد کل واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر در شهرهای جدید کشور را تا پایان سال ۹۳ به اتمام خواهیم رساند. نریمان خاطرنشان کرد: بودجه امسال شرکت شهرهای جدید کشور، ۵۰۰ میلیارد تومان است که با استفاده از سرمایه‌ی بخش خصوصی و تهاتر، تا ۳۰ هزار میلیارد تومان قابل افزایش است.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0