انتقال پایتخت پس از تعطیلات مجلس

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: تکلیف انتقال پایتخت از تهران پس از تعطیلات نمایندگان مجلس، و در صحن علنی مطرح و مشخص خواهد شد.

ˈامیر خجستهˈ اظهار کرد: طرح انتقال پایتخت از تهران در کمیسیون شوراها و امور داخلی به پایان رسیده و این طرح در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس قرار داشت، ولی با توجه به مطرح شدن چند طرح فوریت دار، رسیدگی به آن به هفته پس از تعطیلات مجلس (دو هفته دیگر) موکول شد.

وی افزود: خوشبختانه رییس جمهور از موافقان طرح موضوع انتقال پایتخت از تهران هستند و وزیر راه و شهرسازی نیز به عنوان مسوول بررسی موضوع انتقال پایتخت در دولت تعیین شده است. وی با اشاره به اینکه طرح انتقال پایتخت تهران در جلسه هیات دولت مطرح و مورد استقبال قرار گرفته، گفت: بررسی و اقدامات خوبی در این زمینه از سوی دولت نیز انجام شده است.

طرح انتقال پایتخت پارسال با امضای ۱۵۱ نفر از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی طرح شد و کلیات آن به تصویب رسید. در این طرح، تشکیل شورای عالی انتقال پایتخت با حضور مقامات اجرایی و نظارتی پیش بینی، و این شورا باید برای انتقال پایتخت، مطالعه و مکان یابی کند.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0