سال آینده ۳۰ کیلومتر خط مترو تحویل می‌دهیم

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از تعهد این شرکت برای ساخت و تحویل ۳۰ کیلومتر خط مترو برای سال ۹۳ به شرط تامین اعتبارات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، “هابیل درویشی” امروز دوشنبه در آخرین جلسه کاری با مدیران این شرکت از تلاش همه همکاران خود در به ثمر نشستن برنامه‌های توسعه مترو در سال جاری تشکر کرد و گفت: بدون هیچ تردیدی اتمام پروژه بزرگ شهری سال (بخش جنوبی خط ۳ مترو) جز با عنایت الهی، همت جهادی و ایثار می‌سر و ممکن نمی‌شد.

وی افزود: در ۳ سال مسئولیتم در شرکت مترو تهران که با شرایط خاص ناشی از فشارهای اقتصادی دشمنان نظام به کشور قرین بود به اتکای فرهنگ جهادی و ایثار اجازه ندادم کار و تلاش در این شرکت متوقف شود که یکی از مصادیق بارز آن بخش میانی و جنوبی خط ۳ مترو به عنوان پیچیده‌ترین و سخت‌ترین پروژه مترو تهران است که در آینده نزدیک به عنوان یک وظیفه از خدمتگذاران مردم در مترو تقدیم شهروندان عزیز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) خاطرنشان کرد: همکارانم در شرکت مترو در این سال‌های سخت به معنای واقعی کلمه «می‌شود» و «می‌توانیم» را با کار و تلاش شبانه روزی معنای دیگر بخشیدند و بار دیگر ثابت شد که با ایمان و اخلاص می‌شود تهدید‌ها را به فرصت شکوفایی، آبادانی و استقلال اقتصادی کشور تبدیل کرد؛ ضمن اینکه باید از پیمانکاران فعال در توسعه مترو به خاطر همسویی با فرهنگ حاکم در این سیستم (مدیریت می‌دانی و جهادی) تشکر کنیم.

درویشی در ادامه ضمن تشکر از حمایت‌های جدی شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران و دولت برای توسعه مترو در سال ۹۳ و سال‌های بعد خطاب به همکاران و مدیران این شرکت گفت: این یک فرصت بزرگی برای ما است که با همه توان برای توسعه مترو وارد عمل شویم و در ۳ سال آینده و در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز برنامه‌های انجام نشده ناشی از عدم اختصاص بودجه در سال‌های اخیر را جبران و فاصله خود را با برنامه جامع به کمترین میزان کاهش دهیم. بر این باوریم که با فضای موجود و همکاری همه بخش‌ها، سال ۹۳ «سال مترو» خواهد بود.

وی افزود: تعهد داریم در سال ۹۳ طبق برنامه و برآورد بودجه ارائه شده، ۳۰ کیلومتر دیگر شامل نیمه شمالی و پایانی خط ۳ و بخش‌هایی از خط ۶ و خط ۷ را تکمیل و برای بهره برداری تحویل دهیم و اعلام می‌کنیم که در صورت اختصاص اعتبار و بودجه کافی حتی توان این را داریم که بیشتر از این میزان در سال به شبکه مترو کشور بیفزاییم.

درویشی با اعلام اینکه در ایام تعطیلات، کارگاه‌های مترو تعطیل نیست گفت: شرکت مترو مطابق برنامه باید پروژه‌های خطوط۳، ۶ و ۷ و تهران- پرند و تهران- ورامین را پیش ببرد و برای تحقق این مهم نباید حتی یک روز هم تعطیل شود.

مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد: نیمه جنوبی خط ۳ مترو تهران به خاطر عبور از مسیرهای فرسوده شهری به اذعان برخی کار‌شناسان امر امکان پیشرفت و تحقق نداشت اما با اتمام و آماده سازی آن برای بهره برداری آن هم در کمترین زمان ممکن در تاریخ ساخت مترو در کشور ثابت کردیم که برای هر کار عمرانی و تجهیزاتی سخت‌تر از این پروژه نیز آمادگی داریم به شرطی که اعتبارات موردنیاز تامین و حمایت‌های لازم انجام شود.

درویشی این را هم گفت که ساخت و توسعه مترو آن هم در تهران به خاطر بافت و تاسیسات فرسوده شهری به هیچ عنوان قابل قیاس با هیچ پروژه عمرانی نیست و تنها مختص و منحصر به جنس خود است و می‌طلبد مسئولان ذیربط بیش از پیش خدمتگذاران مردم در این عرصه را حمایت و پشتیبانی کنند.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مدیران این شرکت و در تشریح برنامه‌های سال ۱۳۹۳ و سه سال آینده توسعه مترو تهران و حومه، برنامه محوری، روحیه مشارکت و همکاری، بکارگیری بهینه امکانات و منابع انسانی را از مقدمات و ملزومات پیشرفت کار برشمرد و گفت: نقشه راه ما در مترو مدیریت جهادی برای رسیدن به اهداف مدنظر مقام معظم رهبری در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

درویشی خطاب به مدیران شرکت مترو خاطرنشان کرد: تاکید اخیر رهبری معظم انقلاب برای رعایت چارچوب‌ها و مولفه‌های اقتصاد مقاومتی به این معنا نیست که ایشان قبلاً در این باره رهنمودی نداشته باشند؛ معظم له همواره به طرق گوناگون از سالیان گذشته این را از مسئولان می‌خواستند و الحمدالله ما از ۳ سال پیش تاکنون به قضاوت آمار و مستندات می‌توانیم ادعا کنیم در اجرایی کردن اصلاح الگوی مصرف به عنوان یکی از مولفه‌های مهم اقتصاد مقاومتی، کم نظیر عمل کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم در آینده در اجرای هر چه شایسته‌تر مولفه‌های دیگر این مهم از دیگر بخش‌ها جلو‌تر باشیم.

در آغاز این جلسه که به خاطر تقارن با دهه اول فاطمیه با ذکر مصیبت اهل بیت علیهم السلام همراه بود، مدیرعامل شرکت مترو خود و همکارانش را به رعایت هر چه بیشتر حرمت این ایام در روزهای سال نو و تعطیلات فراخواند و برای همکارانش در سال جدید موفقیت و کامیابی آرزو کرد.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0