مطالعه ساماندهی میادین پایتخت

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به برنامه ساماندهی میادین پایتخت گفت: طرح مطالعاتی ۳۰ میدان و محور اصلی شهر توسط صاحب نظران این عرصه انجام شده که یکی از این میادین میدان انقلاب است که طرح مطالعاتی آن در کمیسیون معماری و شهرسازی در حال بررسی است.

علی کامیاب در نشست خبری که در برج میلاد برگزار شد با بیان اینکه در ساماندهی میادین جوانب هویتی، ارزشی، ترافیکی و … در نظر گرفته شده است نباید شتابزده طراحی میادین را اجرایی کنیم. وی درباره نماد میدان انقلاب گفت: در خصوص طراحی این نماد فراخوانی در این رابطه منتشر شد که هیچکدام از آثار ارسالی مورد تایید هنری قرار نگرفت که امیدواریم طرحی در خور این میدان طراحی شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص توسعه پیاده راه های پایتخت گفت: توجه به پیاده محوری تنها در انحصار پیاده راه سازی نیست. اگر پیش از این مخاطب اصلی دیواره نگاری ها و آثار حجمی رانندگان خودروها بودند حالا عابران پیاده مخاطبان این آثار هنری هستند. ما باید تلاش کنیم فضاهای عمومی توسعه پیدا کنند.

به گفته کامیاب در صورت تصویب شورا پیاده راه قدس – تجریش به عنوان نخستین پروژه پیاده راه سازی در سال آینده اجرایی خواهد شد. وی با اشاره به تبلیغات غیرمجاز در فضای پایتخت گفت: سالانه ۴۰ میلیارد تومان صرف پاکسازی تبلیغات غیرمجاز در سطح شهر می شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران افزود: در این رابطه با اصنافی که بیشترین تبلیغات غیرمجاز را دارند گفتگو کرده ایم و حتی فضاهای تبلیغاتی دیگری مانند تبلیغ در همشهری های محله و … در اختیارشان قرار داده اما باز هم شاهد نصب چنین تبلیغاتی در سطح شهر هستیم.

وی با تاکید بر این که باید المان های زائد در سطح شهر پاکسازی شود گفت: اجازه بدهید تهران نفست بکشد متاسفانه تبلیغات غیرمجاز سطح خیابان های ما را نیز پوشانده است.

کامیاب از ساماندهی سایبان های فرسوده، کرکره های مستعمل و … خبر داد و گفت: برخی از محورهای تاریخی پایتخت از جمله ناصرخسرو، خیابان انقلاب تا چهارراه ولیعصر، خیابان ولیعصر تا خیابان زرتشت به عنوان الگو ساماندهی می شوند.

وی از برگزاری جشنواره پلاک نو به عنوان برنامه های ویژه نوروز خبر داد و گفت: این جشنواره مخصوص شهروندان تهرانی و برای مشارکت دادن آنها بر زیباسازی فضاهای شهری است که در این جشنواره ۱۱۰ شهروند مورد تقدیر قرار می گیرند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از حذف ۱۵ هزار متر مربع سازه تبلیغاتی خبر داد و گفت: بسیاری از این سازه ها فرسوده و اضافه و یا جانمایی درستی نداشتند که این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0