مدیریت مستقل در اراضی عباس آباد

رؤسای کمیسیون های فرهنگی و شهرسازی شورای شهر تهران ضمن تأکید بر مدیریت یکپارچه و مستقل بر اراضی عباس آباد، نگاه ملی را لازمه پیشبرد طرح ها و برنامه های جامع در این اراضی عنوان کردند.

حجت الاسلام ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، دکتر محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی و جمعی از کارشناسان کمیسیون های مختلف شورای شهر تهران در جلسه ای مشترک با مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت نوسازی عباس آباد درجریان وضعیت اداره اراضی عباس آباد و پروژه های واقع در آن قرار گرفتند.

اردشیر نوریان، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد نیز با تشکر از اعضای شورای شهر تهران به واسطه توجه ویژه به اراضی عباس آباد تأکید کرد: مدیریت یکپارچه و مستقل در اراضی می تواند علاوه بر جذب سرمایه ها و اعتبارات سرعت انجام فعالیت ها و پروژه های عمرانی را افزایش داده و زمینه و بستر لازم برای تحقق هرچه سریع تر قطب فرهنگی و گردشگری را فراهم کند.

در این جلسه همچنین معاونین شرکت نوسازی ضمن ارائه گزارشی مشروح از تاریخچه و وضعیت اراضی عباس آباد در دوره های مختلف عملکرد حوزه های مختلف شهرسازی، ساخت و ساز پروژه ها، پیشرفت عملیات عمرانی ، بودجه و اعتبارات را تشریح کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در این جلسه اراضی عباس آباد را یکی از ارزشمند ترین مناطق تهران عنوان کرد و افزود: یکی از مشکلات موجود در این منطقه تملک اراضی توسط دستگاه های مختلف است که در این زمینه باید با رایزنی با نهاد های بالادستی حکومتی در جهت حل آنها اقدام کرد.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از مدیریت واحد در این اراضی یادآور شد: پیشرفت پروژه ها و تکمیل طرح ها جذابیت را در این منطقه افزایش خواهد داد که موجب می شود برخی نهاد ها و دستگاه ها به چشم طمع به این اراضی نگاه کنند.

ناصحی همچنین افزود: مجموعه ای از ناهماهنگی ها به مدیریت و در نهایت اهداف نهایی اراضی عباس آباد آسیب می زند که شورای شهر و در مجموع مدیریت شهری در این زمینه قول مساعد جهت کمک و همکاری خود را در جهت پاسخگویی به مطالبات رهبر معظم انقلاب اعلام می کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر نیز با تقدیر از عملکرد و نوع نگاه شرکت نوسازی عباس آباد در حوزه شهرسازی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری دومطالبه جدی را در حوزه های فرهنگ و معماری ایرانی و اسلامی مطرح کردند که مجموعه مدیریت شهری باید در این زمینه های قدم های جدی بردارد.

وی افزود: این اراضی نقش مهمی در پالایش هوای تهران دارد که در این زمینه باید از رهنمود های مقام معظم رهبری و نیز نقش مرحوم کازرونی وزیر مسکن وقت در تعریف اراضی به عنوان پهنه سبز فرهنگی سپاسگزاری کرد.

سالاری با اشاره به برگزاری جلسه مشترک شورای شهر با وزارت مسکن تصریح کرد: این اراضی انحرافی را از اهداف کلان خود نداشته و باید دولت، شهرداری تهران و شورای شهر با نگاهی ملی از مدیریت یکپارچه و مستقل در این اراضی حمایت کنند تا شرکت نوسازی تنها ارائه کننده خدمات و واگذار کننده اراضی نباشد.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0