ساخت شهر ایده آل با مشارکت همگان

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: ساخت شهر ایده آل با مشارکت همگانی امکان پذیر می شود.

فرشید دستوان در مراسم روز شهرساز که با حضور مسئولان و مهندسان شهرسازی در هتل هرمز برگزار شد، بیان داشت: مشارکت همگانی با حضور ملموس شهروندان، شهرداران و مهندسان شهرساز امکان پذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه رویکرد جدید راه و شهرسازی بر شهروند مداری استوار است، افزود: در حوزه طرح توسعه شهری تاکنون فعالیت های زیادی صورت گرفته و آنچه که در حال حاضر باید مورد توجه قرار گیرد مشارکت شهروندان در توسعه شهری است. به گفته وی مشارکت شهروندان می تواند در ساختن شهر ایده آل کمک شایانی کند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان با تاکید بر شهروند مداری در طرح توسعه عمران شهری گفت: جلب مشارکت مردم با آگاهی دادن امکان پذیر خواهد بود. وی گفت: دست اندرکاران شهری باید تلاش کنند با جلب نظر مردم آن ها را در ساختن شهری ایده آل مشارکت دهند. به گفته وی، شهروندان تاکنون در توسعه شهری مشارکت داشته اند ولی باید تلاش کرد تا این نقش پررنگ تر کرد.

دستوان همچنین با تاکید بر هماهنگی و هم اندیشی راه و شهرسازی با شهرداران افزود: در طراحی نقشه های شهری باید با مدیریت شهری هماهنگ باشیم و اداره کل راه و شهرسازی نیز با همین دید همکاری لازم با شهرداران استان خواهد داشت. سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان اینکه مشارکت راه و شهرسازی و شهرداری طی سال گذشته نتایج خوبی در مرکز استان داشته است، افزود: این مشارکت و حضور راه و شهرسازی در بندرعباس منجر به آزادسازی معابر شهری در بافت فرسوده شد.

وی به ورود اداره کل راه و شهرسازی در آماده سازی زمین های شهری اشاره کرد و گفت: این اقدام باعث شده تا شهر از وضعیت بلاتکلیفی خارج شود. به گفته دستوان آماده سازی زمین در شهر بندرعباس و احداث کنارگذر شهید رجایی از تصرف زمین توسط زمین خواران جلوگیری کرده است. دستوان در ادامه به یکپارچگی توسعه شهری و فرهنگی اشاره کرد و گفت: در تدوین طرح های توسعه ای شهر باید فرهنگ و تمدن مردمان آن شهر نیز مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین به برنامه چهارم توسعه اشاره کرد و بیان داشت: در برنامه چهارم، طرح جامع شهری دیده نشده است که امیدواریم در برنامه پنجم توسعه این طرح دیده شود. سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در ادامه بر زیباسازی ورودی شهرها تاکید کرد و گفت: ورودی هر شهر باید هویت آن شهر را به نمایش بگذارد. وی بیان داشت: ساماندهی ورودی شهرها از خواسته دیرینه بوده است که باید در اولویت قرار گیرد.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0