شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

دیواره های جاذب صدا در بزرگراه ها

امروزه بزرگراه های درون شهری جایگاه قابل توجهی در حمل و نقل دارا می باشند و هر روزه بر شمار خودروهای استفاده کننده از این معابر افزوده می گردد و از این روی توجه ویژه ای نسبت به ارتقاء کارکرد این معابر با هدف کاستن از بار ترافیکی آنها و در نظر گرفتن خطوط ویژه اتوبوس و نیز دادن حق تقدم به خودروهای چند سرنشین جهت استفاده از بزرگراه همواره در نظر گرفته می شود. اما مساله ای که کمتر به آن پرداخته می شود آلودگی صوتی ایجاد شده توسط خودروها و مسائل و معضلات بوجود آمده برای کاربری های اطراف این معابر در اثر حرکت وسایل نقلیه می باشد. به منظور حل این معضل، امروزه استفاده از دیواره هایی جهت محصور نمودن فضای بزرگراه تا ارتفاع چندین متر به منظور جلوگیری از گسترش آلودگی صوتی به کاربریهای اطراف مورد توجه واقع گردیده است .

مواد گوناگونی در ساخت این دیواره ها به کار گرفته می شود. در برخی موارد از نمونه های بتنی استفاده می گردد و در مواردی دیگر این دیواره ها از مواد شفاف ساخته می شوند که علاوه بر جلوگیری از انتشار صدا، از زیبایی خاصی نیز برخوردار هستند. همچنین این دیواره ها علاوه بر نصب در امتداد بزرگراه ها، در کنار خطوط راه آهن شهری و بین شهری نیز نصب می گردد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)