شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

الزامات پدافند غیرعامل در ساختمان

معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: نحوه لحاظ الزامات فنی پدافند غیرعامل در مقررات ملی ساختمان و فلسفه علمی حاکم بر مبحث ۲۱ که الزامات شهرسازی، معماری، سازه، تاسیسات برقی و مکانیکی، مورد توجه قرار گیرد.

معاون فنی سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت : پدافند غیرعامل از مسائل دفاعی امنیتی است که با توجه به تغییر ماهیت جنگها به سایبری و بیوتروریستی لازم است راههای کاهش صدمات آسیبها را در بخشهای مختلف شناسایی و اجرایی کنیم.

وی بیان کرد: پدافند غیرعامل دفاعی صلح آمیز است که هزینه های کمی دارد و باذ ایمن سازی مناطق حساس می توان سیستم دفاعی را تقویت و با رعایت برخی نکات در ساخت و سازهای جدید مانند مترو، بیمارستان به کارکردهای چند منظوره این مراکز مانند استفاده برای اقامت افراد و نگهداری آذوقه توجه کرد.

معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور یادآورشد: افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، تسهیل مدیریت بحران، ارتقای پایداری ملی در برابر تهدیدات دشمن در علوم فنی و مهندسی، علوم هسته ای، پزشکی، زیستی و انسانی برخی مراکز حساس و حیاتی مانند نیروگاه، صداوسیما، سایت های هسته ای، شریان های راهی، سدها در پدافند غیرعامل محور کارهاست.

وی افزود: حفاظت مردم و اداره آنها، تداوم خدمات ضروری و پایداری زیرساخت های مرتبط با مردم در پدافند غیرعامل بسیار مهم و حیاتی است اما در بسیاری از ساخت و سازها موضوع پدافند غیرعامل رعایت نشده که ضروری است نسبت به آن توجه بیشتری شود.

معاون فنی سازمان یادآورشد: در سیگنال رسانی ماهواره ای اقدامات خوبی شده و در حوزه سایبری هم آسیب ها کاهش یافته اما در برنامه های جدید باید برای تامین آب، برق، انرژی، غذا، بهداشت، امنیت عمومی لازم است با آموزش گروه های مختلف جامعه بستر مناسب برای مقابله با حوادث را فراهم کنیم.

معاون فنی تصریح کرد: مخازن ذخیره سوخت، سردخانه ها، پست های انتقال برق، نیروگاه، مرامز صداوسیما، خطوط انتقال گاز، مراکز هسته ای، مخابراتی، پتروشمی، راههای مواصلاتی از مناطق مورد تهدید در پدافند غیرعامل است که با آموزش های تخصصی باید راهکارهای تخصصی و علمی برای دفاع را شناسایی کنیم.

وی اظهارداشت: الزامات قانونی پدافند غیرعامل در حوزه فنی در ۱۳ بند مصوب شده که هشت بند آن مربوط به مباحث شهری است که در قانون برنامه پنجم توسعه کاهش آسیب پذیری زیرساختها، ارتقاء پایداری ملی، حفاظت از مراکز حساس، مردم و منافع ملی کشور دیده شده است.

معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: نحوه لحاظ الزامات فنی پدافند غیرعامل در مقررات ملی ساختمان و فلسفه علمی حاکم بر مبحث ۲۱ که الزامات شهرسازی، معماری، سازه، تاسیسات برقی و مکانیکی، مورد توجه قرار گیرد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...