شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

واگذاری خدمات شهرسازی گرگان

معاون شهرسازی شهرداری گرگان، از واگذاری خدمات شهرسازی به بخش خصوصی خبر داد.

مجید طاهری اظهار داشت: واگذاری خدمات شهرسازی به بخش خصوصی، دقت در کارها را بیشتر و شهرداری بیشتر در حوزه نظارت عمل کند و مردم به جای شهرداری به دفاتر مراجعه کنند. وی تصریح کرد: از افراد متخصص در این دفاتر استفاده می‎شود و یقینا وضع آینده بهتر از وضع موجود خواهد بود.

طرح جامع گرگان به تایید شورای عالی معماری و شهرسازی قرار گرفت

معاون شهرسازی شهرداری گرگان برنامه‎های این معاونت را تشریح کرد و افزود: در حال حاضر طرح جامع گرگان با تلاش شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی استان و دیگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط تهیه شده و مورد تایید شورای عالی معماری و شهرسازی قرار گرفته است.

طاهری همچنین تاکید کرد: به منظور ارتقا سیستم شهرسازی و ارائه خدمات بهتر به شهروندان و متقاضیان، لایحه واگذاری خدمات شهرسازی به بخش خصوصی توسط شهرداری تهیه و به شورای شهر ارسال شده است.

بررسی اساسنامه سازمان بافت تاریخی شهر گرگان در استاندار گلستان

وی خاطرنشان کرد: اساسنامه سازمان بافت تاریخی شهر گرگان و محور گردشگری زیارت نیز توسط شهرداری تهیه و در شورای اسلامی شهر نیز تصویب و موضوع برای اقدامات بعدی به معاونت عمرانی استانداری گلستان ارجاع شده است و امیدواریم در این دو حوزه اقدامات شایسته‌ای صورت بگیرد. معاون شهرسازی شهرداری گرگان افزود: طرح ساماندهی محور زیارت تا آبشار نیز قرارداد تهیه و مشاور در حال تهیه طرح است.

تدوین دفترچه عوارض ساختمانی شهر گرگان

طاهری از تدوین دفترچه عوارض ساختمانی شهر گرگان با همکاری واحد درآمد خبر داد و گفت: بعد از تصویب دفترچه مذکور در شورای شهر در سال ۱۳۹۱، این دفترچه به صورت شفاف و مدون، در اختیار عموم قرار گرفته است و مردم می‌توانند از نحوه‌ی محاسبه عوارض مطلع شوند.

وی همچنین از تمهیدات شهرداری برای پرواز و عکس‌برداری جدید از شهر گرگان و به روزرسانی تمام نقشه‌ها خبر داد. معاون شهرداری گرگان همچنین از برنامه‌ریزی برای تهیه طرح تفصیلی شهر گرگان نیز خبر داد.

طاهری در خصوص تشریح فعالیت‌های آتی این معاونت گفت: شهرداری گرگان در بحث ارائه خدمات به شهروندان، با توجه به اینکه مراجعات مردم به شهرداری بیشتر در حوزه شهرسازی و پایان کار و اخذ پروانه و مجوز آب، برق و گاز است، قراردادی با یک شرکت معتبر کشوری منعقد شده که سیستم ارائه خدمات کاملا اتوماسیون شود این سیستم شامل، بازدید، طرح تفصیلی و محاسبه عوارض است که هم رفت و آمد را کم می‎کند و هم سرعت کار بیشتر خواهد شد.

خدمات به شهروندان ۱۰۰ درصد سیستمی می‎شود

وی خاطرنشان کرد: با این شیوه، کار از سیستم نیمه دستی به ۱۰۰ درصد سیستمی تغییر می‎یابد و این نرم‌افزار، قابلیت بسیار بالایی دارد و شهروندان از طریق اینترنت می‎توانند به سوابق خود و تمام نقشه‎ها و عوارض دسترسی داشته باشند.

معاون شهرسازی شهرداری گرگان عنوان کرد: یکی از راه‎های جلوگیری از مفاسد اقتصادی، شفا‎ف‎سازی است و با این تغییرات، امکان آن وجود دارد که شهروندان علاوه بر اطلاع از وضعیت ملک خود از نقشه‎های تفصیلی و جامع شهر و نحوه محاسبه عوارض اطلاع کامل پیدا کنند و همچنین از طریق اینترنت درخواست پروانه و سایر مجوزها را داشته باشند و تمام درخواست‌ها مستندسازی شده است.

شهروندان با طرح عکس‌برداری با تغییراتی آینده ملک خود آشنا می‎شوند

طاهری تصریح کرد: در طرح عکس‌برداری، از تمام املاکی که در سطح شهر وجود دارد، عکس‌برداری شده و مردم با مراجعه به سایت شهرداری می‌توانند ملک خود را مشاهده و اگر تغییراتی در آینده برای ملک انجام شود، آن را مشاهده کنند.

وی گفت: واگذاری خدمات شهرسازی به بخش خصوصی و ارائه خدمات الکترونیکی شهر برای تصویب به شورای شهر ارسال شده است و بخش اعظم خدمات که مربوط به شهروندان است، به این حوزه واگذار می‌شود.

معاون شهرسازی شهرداری گرگان افزود: شهرداری و تمام دستگاه‌های اجرایی باید در حفظ شهر و توسعه آن با توجه به اراضی پیش‌بینی شده تلاش کنند و طرح جامع و تفصیلی که تهیه می‌شود، ملاک کار شهرداری و سایر دستگاه‌ها در آینده خواهد بود. وی همچنین گفت: در شبکه معابر طرح جامع گرگان نیاز به معابر جدید نیز پیش‌بینی شده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

دیدگاه ها (۲ دیدگاه)

  1. ali

    احتراما به استحضار می رساند اینجانب علی صحافیان در قالب شرکت زمین پژوهان رضوی کارگذار خدمات شهرسازی در شهر مشهد مقدس آمادگی انجام کلیه امور مربوط به استعلامات و پروانه ، عدم خلاف و پایانکار از صفر تا صد اعلام می دارد . با تشکر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...