شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

اجرای طرح هادی روستایی کشور

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرای ۲۹ هزار و ۱۰۰ طرح هادی در روستاهای کشور خبر داد.

محمدرضا شاملو در همایش ملی برنامه‌ریزی و توسعه پایدار روستایی در ناحیه جنوبی دریای خزر اظهار کرد: بنیاد مسکن دو ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام (ره) در ۲۱ فروردین ماه سال ۵۸ تاسیس شد. وی ساخت مسکن محرومان را از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: ساخت مناطق آسیب‌دیده از جنگ تحمیلی به بنیاد مذکور واگذار شده است.

شاملو با بیان اینکه بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل جنوب کشور به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده است، خاطرنشان کرد: وظایف جدیدی در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ به بنیاد مذکور واگذار شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام‌های انجام شده این بنیاد را دارای ماهیت اجرایی خواند و تصریح کرد: بنیاد مسکن نگاه توسعه‌ای به روستاها را هرگز فراموش نکرده و همکاری با مجامع علمی و دانشگاه‌ها مد نظر است. وی از اجرای طرح هادی در ۲۹ هزار و ۱۰۰ روستای کشور خبر داد و بیان کرد: ۱۸ میلیون نفر زیر پوشش طرح مذکور هستند و ساخت‌وسازها بهینه انجام می‌شود.

*اصلاح ۱۳ هزار معابر روستایی

شاملو با اشاره به اصلاح معابر ۱۳ هزار و ۱۰۰ روستا در کشور، یادآور شد: اقدام مذکور با مشارکت مردم انجام شده است. معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بهسازی و احیای بافت‌های فرسوده روستایی را در حال انجام ذکر کرد و گفت: امر مذکور در برنامه سوم توسعه کشور به تصویب رسیده است.

*بافت فرسوده ۶۷ روستای کشور احیا می‌شود

وی با بیان اینکه طرح بهسازی و احیای بافت ۶۷ روستا در کشور تهیه شده است، اظهار کرد: طرح مذکور در ۵۰ روستا به اجرا در آمده است. شاملو به تخریب هزاران واحد مسکن روستایی در حوادث به دلیل آسیب‌پذیری اشاره کرد و افزود: مقاوم‌سازی مسکن روستایی از اقدام‌های ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران است.

*مقاوم‌سازی سالانه ۲۰۰ هزار خانه روستایی

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مقاوم‌سازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه کشور خبر داد و تصریح کرد: یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکن روستایی تاکنون ساخته شده است. وی با اشاره به اینکه یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار واحد مسکن روستایی در ۱۰ سال گذشته نوسازی شده است، بیان کرد: ۴۸۰ هزار قطعه زمین تاکنون به منظور ساخت مسکن روستایی در کشور واگذار شده است.

شاملو صدور سند روستایی را از اقدام‌های ارزشمند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: صدور سند روستایی با مشارکت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام شده و دارای آثار اجتماعی بسیاری در توسعه روستاها است.

*۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکن روستایی سنددار شد

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکن روستایی کشور تاکنون سنددار شده است، یادآور شد: بخشی از املاک توانستند به‌راحتی از تسهیلات بانکی استفاده کنند. وی ارائه خدمات فنی در ساخت مسکن روستایی را حائز اهمیت خواند و اذعان کرد: یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار مورد استعلام و نظارت بر ساخت‌وسازهای روستایی انجام شده است.

*اجرای طرح ساماندهی ۲۴۵ منطقه کشور

شاملو به اجرای طرح ساماندهی ۲۴۵ منطقه کشور اشاره کرد و افزود: طرح هدف گردشگری ۱۵۰ روستای کشور تهیه شده و در ۱۲ روستا عملیات اجرایی این طرح آغاز شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه اقدام‌های مذکور در مراکز دانشگاهی مورد پژوهش قرار گرفته است، تصریح کرد: اقدام‌های گسترده‌ای در جامعه روستایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام شده است. وی خواستار هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌های روستایی شد و بیان کرد: روستاها هنوز از نبود هماهنگی رنج می‌برند.

شاملو بر یکپارچه‌سازی طرح‌های توسعه عمرانی در روستاها تاکید کرد و گفت: برطرف شدن مشکلات جامعه روستایی نیازمند اراده ملی است. به گزارش فارس، دومین همایش ملی برنامه‌ریزی و توسعه پایدار روستایی در ناحیه جنوبی دریای خزر با محوریت مسائل کالبدی و اجتماعی  فرهنگی با هدف تلاش به منظور کمک به تحقق توسعه روستایی در برنامه پنجم توسعه، ۱۷ و ۱۸ مهر جاری در دانشگاه گیلان در حال برگزاری است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...