شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

تاکید بر زیباسازی حاشیه شهر آبادان

استاندار خوزستان بر توجه و شتاب بخشی به زیباسازی چهره حاشیه آبادان بویژه مناطق ۱۰۸ هکتاری ،۳۰۰ هکتاری و ولی عصر این شهر تاکید کرد.

سید جعفر حجازی روز سه شنبه در نشستی با حضور جمعی از مدیران کل استان خوزستان در محل فرمانداری آبادان افزود: با توجه به گستردگی ساخت و ساز در آبادان که نخاله های زیادی را تولید کرده و حفاریهای انجام شده که موجب ازدیاد آلودگی در شهر شده ضروری است با تشریک مساعی بین دستگاهها هر چه زودتر این وضعیت ساماندهی شود.
وی دستور داد پیمانکار طرح احداث شبکه فاضلاب منطقه ۳۰۰ هکتاری آبادان هر چه زودتر نسبت به جمع آوری و انتقال نخاله های این منطقه اقدام کند. حجازی با بیان اینکه اداره راه و شهرسازی زمین های خاکی و خالی در منطقه را ساماندهی کند، از دستگاههای ذی ربط خواست تا موضوع تامین اعتبار برای بافت فرسوده را با جدیت بیشتری دنبال کنند تا از این محل نسبت به بازسازی این بافت اقدام شود و انگیزه برای ساخت و ساز در منطقه افزیش یابد.
شهردار آبادان نیز در این نشست خواست تا با دستور استاندار خوزستان مشکلات مربوط به عبور خط برق فشار قوی از بالای میدان منطقه طیب و تقاطع غیر همسطح و نیز تسهیلات بافت فرسوده و وام خودمالکی از سوی بانک مسکن و نیز مشکل احداث پارکینگ طبقاتی پارک ولایت رفع شود.
محمود رضا شیرازی خواستار واگذاری عرصه میدان میوه تره بار در قالب ۳۲ غرفه و نیز زمین مربوط به تاسیسات سی ان جی منطقه از سوی مسکن و شهرسازی به شهرداری شد.
وی همچنین خواستار پرداخت ۱۰ درصد سهم واگذاری زمینها بر اساس قانون به شهرداری و ۵۰ درصد عوارض ساختمانی در بافت فرسوده و سهم دولت به این نهاد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان نیز با اشاره به درخواست های شهردار آبادان مبنی بر واگذاری مجانی زمین میوه و تره بار گفت که در سیستم دولتی چیزی به نام واگذاری مجانی نداریم اما باید روی قیمت گذاری این عرصه بررسی و اقداماتی صورت گیرد.
نصرالله دهقان از شهرداری خواست تا موضوع ۱۰ درصد سهم این نهاد از محل واگذاری اراضی را که تاکنون صورت گرفته محاسبه و به اداره کل راه و شهرسازی اعلام کند تا اقدام لازم در این خصوص صورت گیرد.
استاندار خوزستان در پایان این نشست دستور داد توافق نامه ای بین شهرداری آبادان و اداره راه و شهرسازی منطقه برای رفع موانع به امضا رسد تا بحث عمران شهری آبادان بدون مشکل و بخوبی دنبال شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...