شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

جایگاه ایران در صنعت حمل و نقل دنیا

در سه دهه گذشته حرکت های اصولی جهت ایجاد سیستم های حمل و نقل استاندارد در کشور صورت گرفته است که اکنون در حال شتاب گیری است. بر اساس آمار، سالانه ۷ میلیارد تن کالا در سراسر دنیا جابجا می شود و این رقم با نرخ ۳٫۵ درصد در سال در حال رشد می باشد. از طرفی براساس اطلاعات موجود، میزان کل کالای جابجا شده در ایران در سال گذشته برابر ۳۳۳٫۴ میلیون تن یعنی چیزی کمتر از یک درصد کل حجم کالاهای جابجا شده در دنیا می باشد.
از سویی گزارش بانک جهانی نشان می دهد که کشورهای جهان به طور متوسط در حمل و نقل کالا و برقراری ارتباط بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان در بازارهای بین المللی، پیشرفت کرده اند.
بر اساس شاخص عملکرد لجستیک (LPI) در سال ۲۰۱۰ اقتصادهای کشورهای ثروتمند، با توجه به نقشی که در زنجیره تولید دارند، پیشرفته ترین امکانات لجستیکی درزمینه تجارت را داشته اند.
شاخص عملکرد لجستیک، میزان مطلوبیت و سهولت مبادلات تجاری و حمل و نقل کالاها ازداخل به خارج و برعکس را نشان می دهد.
این شاخص ارقامی از صفر تا پنج را در بر می گیرد که هر چه بیشتر باشد دلالت بر سهولت بیشتر در این زمینه دارد.
این شاخص بر پایه سه شاخص مهم دیگر در زمینه تجارت یعنی مقررات گمرکی، زیرساخت های تجاری و ساختارهای حمل و نقل بین المللی تعیین می شود.

 

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

مقاله مؤلفه هاي آسايش بصري و نقش آن در مناسب

مقاله مؤلفه های آسایش بصری و نقش آن در مناسب

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۳, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مقاله مؤلفه های آسایش بصری و نقش آن در مناسب سازی محیط توسط دکتراسماعیل صالحی تهیه و منتشر شده است. چکیده مقاله: چگونگی رابطه بصری ...