شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

وضعیت حمل و نقل عمومی مختص بانوان در جهان

مکزیک: به تازگی در شهر مکزیکو سیتی اولین سرویس اتوبوسی خود را جهت سرویس دهی به بانوان آغاز شده است. این امر جهت پاسخگویی و رسیدگی به شکایات متعدد در مورد آزار و اذیت های فیزیکی و کلامی صورت پذیرفته است.

این اتفاق جدیدی در مکزیک نبوده و پیش از آن نیز در ساعات پیک واگنهای مترو مختص بانوان وجود داشته است و پلیس نیز در سکوی سوارشدن زنان و مردان را از یکدیگر جدا می ساخت.

ژاپن: در این کشور از سال ۱۹۱۲ واگنهای مختص بانوان وجود داشته و امروزه در اکثر شهرهای بزرگ در این کشور بویژه توکیو دارای این سرویس می باشند.

برزیل: در شهر ریود-ژانیرو در ساعات پیک ۲ یا ۳ واگن مختص بانوان وجود دارد. این قانون در پی تصویب آن در روز جهانی زن اجرا گردید.

چین تایپه: در این کشور واگنهای مختص بانوان وجود دارد.

مصر: در شهر قاهره واگنهای مختص بانوان وجود دارد.

کره جنوبی: امسال در شهر سئول واگنهای مختص بانوان راه اندازی خواهد شد.

هند: در شهر بمبئی واگنهای مختص بانوان وجود دارد. همچنین در شهر بمبئی از سال ۲۰۰۷ تاکسی هایی وجود دارند که دارای راننده خانم بوده و فقط به خانمها سرویس دهی انجام می دهند. نام این شرکت Forsche است. عکسی از تاکسی و راننده آنرا می توان در زیر مشاهده نمود:

این تاکسی ها دارای مرکز بیسیم بوده و هزینه ای برابر ۴$ برای هر ساعت را دارا می باشند که ۲ برابر مبلغ سایر تاکسی ها می باشد. در عوض این تاکسی ها به سیستم تهویه هوا و کولر مجهز می باشند.

به جز این مورد تاکسی های دیگری نیز در این شهر وجود دارد که به تاکسی های صورتی pink cabs معروف هستند و فقط به امر حمل و نقل مسافرهای خانم می پردازند.

انگلیس: در شهر لندن نیز تاکسی های صورتی به سرویس دهی می پردازند. در این شهر نیز خانمها تمایل بسیاری دارند که از این وسیله استفاده نمایند. جهت استفاده از این خدمات هزینه ها به صورت Perpaid پرداخت شده و از حساب آنان کسر می گردد. این پرداخت توسط کارت های اعتباری و یا افتتاح حساب کاربری نزد شرکت انجام می پذیرد.

در شهرهای دبی، اورشلیم (در اسرائیل)، اکثر شهرهای عراق و کلیه شهرهای ایران اتوبوس ها مجزا می باشد. در تهران نیز تاکسی مختص بانوان پیش راه اندازی شده و مشغول به کار می باشد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...