شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

زیرساختهای حمل و نقل عمومی درآلمان و مطالب خیلی جالب-بخش سوم

فرهنگ سازی برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی و دوچرخه
به نظر می رسد، در کنار وجود زیرساخت های مناسب برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی درآلمان، فرهنگ سازی یکی از عوامل مهم در این کشور برای گسترش این مهم است.
اینگونه حرکت ها بویژه از سوی افراد سرشناس و تاثیرگذار فرهنگی ، ورزشی و سیاسی درآلمان بیشتر صورت می گیرد و نشان دهنده یک نوع مردمی بودن است.
مشاهده وزرا ، نمایندگان و شهردارانی که با مترو و اتوبوس به محل کارهای خود می روند و یا بعد از شرکت در نشست ها با دوچرخه به خانه می روند، در آلمان عادی است.
این افراد حتی سعی می کنند تا استفاده آنان از وسایل نقلیه عمومی و دوچرخه از سوی مردم دیده شود، زیرا یک ارزش محسوب می شود.
جم اوزدمیر یکی از دو رییس حزب سبزها که با روند موفقیت کنونی حزبش شاید در انتخابات بعدی نامزد کسب صدراعظمی آلمان هم شود، درطول هفته برای رفتن به پارلمان با دوچرخه از مقابل ساختمان خبرنگاران عبور می کند و یا وزیر محیط زیست که با کوله پشتی خود و دوچرخه اش به سمت دفتر صدر اعظمی می رود.
همه اینها در کنار شهرسازی درست و البته جغرافیای مناسب شهری به سبب هموار بودن شهر و وجود مکان های مخصوص دوچرخه وعابر پیاده از عواملی هستند که روند گسترش استفاده از وسیله نقلیه عمومی و دوچرخه را در آلمان توسعه می دهد.

تشویق به ورزش و نقش آن در استفاده از وسایل نقلیه عمومی

علاقه به ورزش در بین مردم وتبلیغ نسبت به تاثیرات مثبت آن باعث شده است تا استفاده از وسیله نقلیه عمومی و دوچرخه به عنوان یک عامل تاثیر گذار در سلامتی برای مردم مهم تلقی شود.
دوچرخه سواری به عنوان روشی تلقی می شود که با آن هم می توان با هزینه کمتر به مقصد رسید و هم ورزش کرد. استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیز در حالیکه مسافران مجبورند مسیری را هرچند کوتاه پیاده روی کنند، به عنوان عامل تاثیرگذار برسلامتی تلقی می شود و گرایش به این وسایل نقلیه را افزایش می دهد.
همچنین تبلیغات گسترده ووسیع نسبت به تاثیرات زیانباراستفاده ازوسایل نقلیه شخصی درآلودگی هوا دراین زمینه موثر است.
به گفته یک کارشناس، وقتی مردم آگاه باشند که وسیله نقلیه خصوصی شان برسلامتی خودشان و دیگران تاثیر منفی می گذارد و آینده فرزندانشان را در خطر قرار می دهد و بدانند که از طریق وسیله نقلیه عمومی می توانند به مقصد در زمان مناسب برسند، حتما اتوبوس و مترو دوچرخه را ترجیح می دهند. البته به شرطی که یک سیستم حمل و نقل عمومی قوی ؛ کارآمد ؛ منظم و با شبکه قوی و سریع داشته باشند.

 

منبع : تین نیوز

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

one script

زیرساختهای حمل و نقل عمومی درآلمان و مطالب خیلی جالب-بخش دوم

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲۸, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است از سوی دیگر اخیرا در آلمان استفاده از سیستم کار پولینگ(همپیمائی  برای مسیرهای مشترک) نیز رو به گسترش است. با این روش کسانی که در ...
one script

زیرساختهای حمل و نقل عمومی درآلمان و مطالب خیلی جالب-بخش اول

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بی شک درشهرهای مختلف اروپایی بویژه شمال اروپا وآلمان، استفاده گسترده ازوسایل نقلیه عمومی و دوچرخه بیش از هر چیزی برای یک تازه وارد جلب ...
 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود