شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

شهردار پکن در مورد توسعه ناموزون این شهر هشدار داد

به گزارش «شهر» به نقل از خبرگزاری فرانسه،ژو جیانگ شهردار پکن که در جلسه شورای عمومی پکن به ارائه گزارش در زمینه افزایش ۱۲ درصدی مصرف و ۱۱ درصدی سرمایه گذاری در شهر پکن ارائه می داد از وضعیت زیست محیطی و ترافیکی این شهر ابراز نگرانی کرد.

او منی گوید:«افزایش سرمایه گذاری و رونق این شهر موجب افزایش مشکلات و گرفتاری های گریبانگیر این شهر خواهد شد.مشکلات اجتماعی و آلودگی هوا و ترافیک برآمده از رشد بی رویه پایتخت است.»
افزایش جمعیت و کمبود منابع و مشکلات زیست محیطی تبعات صنعتی شدن شهر هاست و حل آنها نیاز مند صورت گرفتن تحولات جدی و سریع در شهرهای در حال گسترش و توجه به وضعیت اقتصادی آن است.
آلودگی هوای پکن سالهاست که این شهر را در فهرست خطرناک ترین شهرهای جهان برای سلامت شهروندانش قرار داده است.کارخانجات خودروسازی بخش خصوصی با روانه ساختن انبوه تولیداتشان به خیابانهای پکن،هر روز بیش از پیش این شهر را در غبار و آلودگی فرو می برند.
شهردار پکن می گوید:« در سال ۲۰۰۹ حدود ۱۰٫۱ درصد رشد اقتصادی داشته است.همچنین در امد سرانه این شهر ۹٫۶ درصد افزایش یافته است.شاخص استانداردهای زندگی در پکن نیز در سال گذشته با افزایش درآمد سرانه ناخالص شهر به بیش از ۱۰۰۰۰ دلار که رقمی بیسابقه در این شهر است، بهبود یافته است.»
شهردار در این جلسه قول داده است که سرمایه گذاری بیشتری بر روی شبکه حمل و نقل عمومی پکن انجام دهد و آن را مجهز به خودروهای مناسبتر برای محیط زیست سازد تا وضعیت ترافیکی و آلاینده ها به شرایط استاندارد نزدیک تر شود.
او همچنین در حالی که به وظیفه شهرداری برای کنترل آلودگی هوا تاکید می کرد تاکید کرد که پکن در سال ۲۰۱۰ ،دویست و شصت و شش روز با شرایط هوایی سالم خواهد داشت در حالی که این رقم در سال ۲۰۰۹،دویست و هشتاد و هشت روز بوده است.
او همچنین در مورد کاهش سرانه آب اختصاص داده شده به شهروندان در سال جاری هشدار داد و دلیل آن را افزایش فعالیت های تولیدی و صنعتی در این شهر دانست.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...