شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

طرح تفصیلی همدان نیازمند بازنگری

شهردار همدان با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر همدان نیازمند بازنگری است، گفت: شهروندان همدانی برای اداره بهتر شهر مشارکت کنند.

حمیدرضا یوسفیان  که پس از برگزاری جلسه ملاقات عمومی وی با شهروندان منطقه یک همدان که در راستای آگاه سازی مردم از برنامه های وی انجام شد، گفت: مدلی که امروز برای مدیریت شهری با منتخبین مردم در دوره چهارم شورای اسلامی شهر همدان مدنظر است، مدل توانمندسازی اجتماعی است.

شهردار همدان در تعریف “مدل توانمندسازی اجتماعی در مدیریت شهری همدان” بیان داشت: این مدل یعنی مشارکت شهروندان در اداره شهر که در هسته های پژوهشی و تخصصی و همه موارد برای بهتر خدمت کردن و فرصت سازی برای نخبگان، اساتید دانشگاه و حتی کسانی که در محلات دارای تجربه و نظراتی هستند، مدنظر قرار می گیرد.

شهروندان باید در اداره شهر دغدغه داشته باشند

وی با تاکید بر اینکه همدان دارای ۷۴ محله مصوب است که تحت مدیریت چهار منطقه به سر می برند، ابراز امیدواری کرد: شهروندان در اداره شهر دارای دغدغه شوند و بتوانند حضور جدی داشته باشند تا خدمات شایسته ای در راستای احقاق حقوق شهروندان و مطالبات برحق آنها صورت گیرد.

شهردار همدان عنوان داشت: مطالبات مردمی نیز مطالبات تعریف شده ای است که با هدایت و حمایت سرمایه گذار و تدوین و مدیریت و برنامه های مناسب گام های موثری در راستای خدمت به مردم برداشته خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه نقاط مغفول مانده همدان در حوزه شهری از دیدگاه شما چیست؟ اظهار داشت: ترافیک، باغات سطح شهر، موضوع گردشگری، اصلاح ساختار اداری شهرداری، پرداختن به مناطق حاشیه ای شهر و فراهم کردن زیرساختهایی که در اجرای ماموریت های طرح جامع شهر همدان تدوین شده است از اولویت های اصلی این موضوع است.

طرح تفصیلی شهر همدان نیازمند بازنگری است

یوسفیان همچنین بر لزوم بازنگری طرح تفصیلی در شهر همدان صحه گذاشت و ادامه داد: در سطوح کاربری های عمومی مشکلاتی در همدان وجود دارد چراکه مردم علی رغم اینکه مالکیت در قانون اساسی را محترم می دانند اما در حال حاضر املاک و مستغلاتی در همدان داریم که بلاتکلیف است و باید از طریق مراجع ذی صلاح در خصوص وضعیت آنها اقدام شده و کارهای کارشناسی بر آنها صورت گیرد.

شهردار همدان با بیان اینکه موضوعاتی در اجرای رینگ ها در شهر همدان وجود دارد، گفت: بحث پرداختن به حریم و اجرای ماده ۹۹ قانون را در برنامه داریم که مکانیزم های اجرایی آن را تدوین می کنیم. وی تاکید کرد: با توجه به همه موارد عنوان شده انشالله امیدواریم فضایی فراهم شود تا بتوان خدمت رسانی مطلوبی را رقم زد.

یوسفیان همچنین توزیع متوازن درآمدهای شهری و پرداختن به تمرکززدایی از حد شهر و برهم زدن اغتشاشی که در میدان مرکزی(میدان امام خمینی) همدان وجود دارد را مورد تاکید قرزار داد.

شهردار همدان تاکید کرد: از همه موارد عنوان شده مهمتر، پرداختن به بافت فرسوده و بازار همدان به عنوان کهن بازار ایران زمین است که نشانی از هویت و تاریخ ماست. وی بیان داشت: وضعیت بعضی از کاروانسراهای همدان به دلیل اینکه بحث میراث فرهنگی و یا شهرداری داشته تعیین تکلیف نشده اند و هویت و کارکرد این راسته ها و بازارها مختل شده است.

برخی کاروانسراهای همدان به محل های متروکه تبدیل شده اند

یوسفیان با بیان اینکه راسته های قدیمی در شهر همدان مباحث گردشگری هویتی و زیست شناسی دارند که متاسفانه مدیریت نشده اند، گفت: راسته های تاریخی همدان هویت خود را از دست داده اند و کاروانسراها به محل های متروکه تبدیل شده اند.

شهردار همدان در بخش دیگری از گفتگوی خود در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه جایگاه رسانه در شهرداری جدید چگونه خواهد بود نیز گفت: رسانه رکن چهارم جامعه است و ما دوست داریم همانگونه که در آینه نگاه می کنیم و واقعیات را می بینیم در آینه و دیدگاه مردم از منظر رسانه نیز کارها و اشتباهات خود را رصد کنیم.

من تعامل با تمام رسانه ها را وظیفه خودم می دانم

وی تاکید کرد: من تعامل با تمام رسانه ها را وظیفه خودم می دانم و نقدهای کارشناسی خبرنگاران را با تمام وجودم پذیرا هستم. یوسفیان با بیان اینکه نقد رسانه نقدی مردمی است، تاکید کرد: اگر ما بتوانیم هوشمندانه انتخاب کنیم در راستای برطرف کردن دغدغه های مردم باید گام برداریم چون مشارکت اینجا است.

شهردار همدان گفت: رسانه ها نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا بهترین نقش را در مشارکت مردمی دارند. وی در پایان سخنانش در تاکید گفت: به طور قطع جایگاه رسانه در شهرداری جدید ارتقا خواهد یافت.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

دیدگاه ها (۲ دیدگاه)

 1. اسدی

  ضمن تشکر از نگاه موسع جناب آقای شهردار
  به وضع بسته شهر و معابر آن که لزوم بازنگری در طرح تفصیلی و اصلاح ساختار هندسی خیابان ها با نگاه بلند مدت که در بردارنده پاسخگویی به تردد سواره و پیاده شهر وفضاهای سبز و سایر نیازهای امروز و آینده شهروندان بعد از مرحله بلند مرتبه سازی ها که در اول اعتمادیه در خیابان سلحشور و بهاران و… در حال انجام است کمبود فضاهای سبز موجود و معبرهارا دقیقا می شود پیش بینی کرد که پاسخ گوی نیاز آتی نخواهد بود لذا توجه به تعریض و فضاهای سبز و فرهنگی و ورزشی و خدمات مورد نیاز ضروری ترین نیاز شهروندان در این قسمت از شهر ضرورت دارد – لذا اقدام آن جناب موجب امتنان شهروندان خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۲۰, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...
 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود