شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

وظایف فرهنگی شهرداری آلمان

خدمات فرهنگی و هنری جزو شهرداری ها در اغلب کشورهای جهان است و در این میان شهرداری ها در کشورهای توسعه یافته سهم بیشتری را پذیرفته اند.

خدمات در زمینه اداره تئاترها، ارکسترها و موزه ها در زمره وظایف شهرداری های شهرهای آلمان قرار دارد.

در زمان حاضر از ۸۷ شهر بزرگ کشور، در ۵۲ شهر تئاتر شهرداری، در ۱۲ شهر اپرا و در تعداد زیادی نیز ارکستر وجود دارد.

انواع مختلف موزه های متعلق به شهرداری نیز به شکل وسیعی فعالیت می کنند.

ایجاد کتابخانه ها، احداث ساختمان برای آنها، تأمین پرسنل مورد نیاز، تهیه و خرید کتاب و انجام امور مالی کتابخانه ها از جمله وظایف شهرداری هاست.

هم اینک شهرداری های آلمان وظایفی چون ساخت، تعمیر و نگهداری مدرسه ها و هنرستان ها را تقبل کرده اند و افزون بر آن انتخاب محل احداث فضاهای آموزشی از نظر تراکم جمعیت را بر عهده دارند.

تأمین وسایل آموزشی و نگهداری این گونه بناها را نیز شهرداری ها انجام می دهند. در مقابل تعیین سیاست آموزشی، استخدام کادر آموزشی و نحوه آموزش بر عهده حکومت مرکزی است.

شهرداری ها می توانند به تنهایی و یا با کمک سایر ادارات محلی نسبت به تأسیس کلاس های آموزشی برای بزرگسالان اقدام کنند.

یکی دیگر از امکاناتی که شهرداری ها در شهرهای آلمان ارائه می دهند ایجاد مکانهایی بنام Bürgerhaus یا Community center می باشد که بعنوان مکانهای مناسب و ارزان قیمتی با امکانات پذیرایی و برگزاری جلسات – مهیمانی ها ( عروسی – تولد) گردهمایی گروههای مختلف مردم ارائه خدمات می دهد.

بعضی از آنها دارای حیاط و زمین بازی برای بچه ها هم می باشد.

این گونه مکانها معمولاً بصورت خصوصی اداره می شوند ولی گزارشی از فعالیت ها و برگزاری هر مراسم را به شهرداری مذکور نیز اطلاع می دهند.

همچنین، هر شهر زیر نظر شهرداری، برای خود برنامه های فرهنگی خاصی به مناسبتهای مختلف برگزار می کند.

مثلا ً در شهر کلن برنامه ای برای حدود ۲ هفته برگزار می شود که در آن همه گروههای هنری – مذهبی – اقلیتها و گروههایی از مهاجرین کشورهای مختلف در زمانبندیهای مشخص شده کار هنری- موسیقی- آشپزی و سخنرانی – تئاتر و… خود را ارائه می دهند که شرکت در آنها رایگان است.

در مناسبتهای مختلف مثل آغاز سال نو بازارهای خرید بصورت مراکز خوداشتغالی، که در ایران هم وجود دارد، زیر نظر شهرداری ها برگزار می شود و افراد تولید خود را برای فروش در غرفه هایی که در میادین اصلی شهر دایر می گردد می فروشند .

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...