شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مصوبه شورای عالی شهرسازی برای قشم

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح ناحیه قشم توسط معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ابلاغ شد.

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح ناحیه قشم توسط معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ابلاغ شد.

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح ناحیه قشم با موضوع اعلام نتایج بررسی طرح ناحیه قشم در شورای عالی و در اجرای بند (۵) ماده (۴) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (۴۲) آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحهای توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور مصوب هیات دولت ابلاغ شد.

طرح ناحیه قشم در کمیته‌ای منتخب از نمایندگان اعضای شورای عالی (وزارت راه و شهرسازی، محیط زیست، سازمان میراث فرهنگی، وزارت دفاع، وزارت کشور و سازمان منطقه آزاد قشم) در تاریخ ۸مهر ۱۳۹۱ بررسی و ضمن تصویب طرح، پیشنهادات مشاور به شرح زیر مورد تأیید قرار گرفت:

با توجه به اینکه روستای هلر در حریم شهر درگهان قرار دارد، به استناد تبصره ۲ ماده ۳ قانون تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و شهرک و نحوه تعیین آنها، به صورت متصل به شهر درگهان الحاق می‌شود.

براساس یافته‌های طرح ناحیه قشم، روستاهای رامچاه و رمکان در آینده قابلیت تبدیل شدن به شهر را خواهند داشت.

موضوع پدافند غیرعامل در طرح ناحیه توسط مشاور طرح ارائه و مقرر شد نسبت به ارائه پیشنهادات مرتبط به صورت طرحهای موضعی و موضوعی اقدام و طرحهای مربوطه تهیه شود.

جمعیت پیش‌بینی شـده برای ناحیه قشـم در سال افق طرح (۱۴۰۵) معادل ۲۰۳ هزار نفر (۹۷۴۴۰ نفر شهری و ۱۰۵ هزار و ۵۶۰ نفر روستایی) و مساحت آن ۱۶۵۵ کیلومترمربع خواهد بود.

لازم است از مشارکت مؤثر و ثمربخش شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان در فرآیند بررسی و تصویب طرح مذکور استفاده شد.

با به کارگیری و رعایت دقیق و کامل ضوابط و مقررات طرح یاد شده توسط مراجع و دستگاههای ذیربط موجب توسعه همه‌جانبه و هماهنگ ناحیه مذکور، در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و کالبدی فراهم شود.

در اجرای ماده ۴۲ آیین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحها مصوب ۱۲ دی ۱۳۷۸ هیأت وزیران، اسناد و مدارک طرح متعاقباً جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.

معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ـ میرمحمد غراوی

منبع:شبکه ساختمان ایران

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)