شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

برخورد پلیس با مراکز تجاری فاقد پارکینگ

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به وجود ۵۳۰ مرکز تجاری بزرگ در پایتخت که فاقد پارکینگ هستند، گفت: پرونده این مراکز با همکاری شهرداری تهران آماده شده و به مرور به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می‌شود.

سردار حسین رحیمی در حاشیه جلسه مشترک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتقاد از اینکه برخی واحدهای تجاری بزرگ در پایتخت پارکینگ خود را تبدیل به انباری کرده‌اند، گفت: بر اساس مذاکرات صورت گرفته با شهرداری تهران، تمامی این مراکز که بر اساس آخرین آمارها حدود ۵۳۰ مرکز هستند، شناسایی شده و پس از تشکیل پرونده، به کمیسیون ماده ۱۰۰ و واحدهای اجراییات مناطق ارجاع می‌شود.

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت پارکینگ ادارات و سازمان‌های دولتی، گفت: متاسفانه در اطراف ادارات و سازمان‌های دولتی نیز حجم زیادی خودرو پارک می‌کنند که مشکلات فراوانی برای تردد و ترافیک این مناطق ایجاد کرده‌اند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از ارسال نامه استاندار تهران به کلیه ادارات دولتی برای ساماندهی وضعیت پارک اطراف خود خبر داد و گفت: لیست ادارات فاقد پارکینگ در اختیار استانداری تهران قرار گرفته و دکتر تمدن نیز در نامه‌ای به معاون عمرانی خود دستور داده است تا در اسرع وقت دستگاه‌های مربوطه اقدامات لازم را برای رفع این مشکل انجام دهند.

۳۴ تقاطع تهران مجهز به دوربین‌های عبور از چراغ قرمزند/ ۲۲ خیابان و یک بزگراه نمونه ترافیکی در شهریور ماه اعلام می‌شوند

رحیمی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۳۴ تقاطع تهران به دوربین‌های عبور از چراغ قرمز مجهز هستند، به ایسنا گفت: بر اساس هماهنگی صورت گرفته شمار این تقاطع‌ها تا پایان سال به ۱۲۰ تقاطع افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر هم‌اکنون ۸۵۰ دوربین نظارت تصویری نیز در پایتخت فعال است.

وی از اجرای مرحله جدید انتخاب خیابان نمونه ترافیکی در مناطق ۲۲ گانه پایتخت خبر داد و گفت: آموزش شهروندان با هدف اصلاح رفتار ترافیکی آنها، اصلاحات هندسی، مناسب‌سازی، آمایش ترافیکی و بازسازی المان‌های ترافیکی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات محیطی و کنترل رعایت اجرای دقیق و مقررات راهنمایی و رانندگی در تمام زمینه‌ها و تمام گروه‌های هدف از جمله اهداف اصلی انتخاب خیابان نمونه ترافیکی است که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در مرداد ماه ۲۲ خیابان نمونه ترافیکی و یک بزرگراه نمونه ترافیکی در پایتخت با اقدامات زیربنایی و اهداف مورد نظر انتخاب می‌شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: در این خیابان‌ها تمامی قوانین و مقررات رانندگی به صورت جدی کنترل شده و این امر می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای فرهنگ رانندگی در میان رانندگان این معابر باشد.

انتقاد از خط کشی گذرگاه‌های عابر پیاده / آمایش تابلویی در معابر شهری و بزرگراهی

رحیمی در عین حال از وضعیت خط کشی گذرگاه‌های عابر پیاده در پایتخت انتقاد کرد و گفت: ۴۰ تا ۵۰ درصد کشته‌های تصادفات رانندگی تهران، عابران پیاده هستند که انتظار داریم شهرداری تهران برابر توافق صورت گرفته در اسرع وقت نسبت به خط کشی گذرگاه‌های عابر پیاده اقدام کنند، چرا که در تعداد زیادی مناطق شهرداری به دلیل عملیات‌های عمرانی و سایر موارد این خط کشی‌ها به صورت کامل پاک شده و حتی این امر موجب شده تا رانندگان ندانند که باید در کجا توقف کنند!

وی از شناسنامه‌دار کردن تابلوها و آمایش تابلویی در معابر شهری خبر داد و گفت: تیمی متشکل از پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و معاونت ترافیک شهرداری تهران کار آمایش تابلویی در معابر شهری و بزرگراهی را بر عهده دارند که بر این اساس و برابر دستور معاون ترافیک شهردار تهران، تعداد تابلوهای مورد نیاز و محل‌هایی که باید در آنها این تابلوها نصب شود، در معابر مشخص و طی طرحی ضربتی نسبت به نصب آنها و یا تغییر تابلوهای فرسوده و آسیب‌دیده اقدام می‌شود.

رحیمی به وضعیت بزرگراه‌های تهران اشاره کرد و گفت: متاسفانه در برخی بزرگراه‌ها تابلوهای هدایت مسیر به درستی نصب نشده و یا تعداد آنها کافی نیست که همین امر موجب می‌شود دنده عقب رفتن در بزرگراه‌ها به عنوان یکی از تخلفات مهم در این بخش باشد که موجب بروز مشکلات جدی برای شهروندان و تصادفات ناگوار می‌شود که امیدواریم با طرح آمایش تابلوها، این مشکل هر چه سریعتر برطرف شود. در عین حال پلیس راهور تهران نیز از چند هفته گذشته تمام خودروهایی که در بزرگراه‌ها دنده عقب بروند را به پارکینگ منتقل می‌کند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ یکی از موضوعات مهم در تهران را ساماندهی حمل بار و مسافر بر اساس قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی عنوان کرد و گفت: بر این اساس ساماندهی حمل بار و مسافر در درون شهرها بر عهده شهرداری‌هاست که به این ترتیب و برابر اعلام قبلی، مهلت ساماندهی وانت بارهای عمومی تا پایان شهریور ماه تعیین شده است که امیدواریم شهرداری تهران تا آن زمان نسبت به ساماندهی این ناوگان اقدام کند، چرا که در غیر این صورت تردد آنها در محدوده طرح ترافیک ممنوع می‌شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...