شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Info@Shahrsazionline.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Bisphone: Shahrsazionline
  • Googel+ : shahrsazionline
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

کاربرد آسفالت رنگی در معابر شهر تهران

کاربرد آسفالت رنگی در معابر شهر تهران

باتوجه‌به توسعه معابر شهری، سطحی از شهر که با آسفالت پوشیده می‌شود، افزایش می‌یابد. این به مفهوم افزایش جذب نور خورشید توسط سطوح روسازی و در پی آن افزایش دما و شکل‌گیری جزایر حرارتی است. به‌کارگیری آسفالت‌‌های رنگی در شهر می‌تواند موجب کاهش این جزایر حرارتی گردد.

در کنار این مهم، توسعه نورپردازی استاندارد شهر با وجود معابر با آسفالت تیره‌رنگ نیازمند افزایش توان سیستم نورپردازی است که در مقایسه با معابر دارای روسازی روشن‌تر، میزان نورپردازی بیشتری را طلب می‌کنند.

علاوه‌براین، به‌کارگیری آسفالت رنگی در برخی موارد می‌تواند جایگزین مناسبی برای رنگ‌های ترافیکی باشد.

این گزارش ضمن آشنا نمودن مخاطب با کاربردهای آسفالت رنگی در محیط شهری، روش‌های ساخت آسفالت رنگی را بررسی نموده و همچنین اثر به‌کارگیری رنگدانه‌ها بر خواص قیر را تشریح می‌نماید.

لازم به ذکر است که در مطالعات، اثر رنگدانه بر قیر مشابه اثر فیلر ارزیابی شده است؛ لذا هنگام استفاده از رنگدانه‌ها لازم است مقدار فیلر افزوده‌شده به مخلوط به‌شرح ارائه‌شده در این گزارش کاهش یابد.

همچنین با بررسی برخی تجربیات عملی به‌کارگیری آسفالت رنگی، عواملی که موجب کاهش رنگ آسفالت رنگی در طول زمان می‌شوند، شناسایی شده و علاوه‌برآن، اثر عوامل مختلف بر بازده رنگدانه مصرفی و روند کاهش رنگ روسازی در طول زمان و علل کاهش رنگ روسازی بررسی گردیده است.

براساس این گزارش، یکی از مهم‌ترین عوامل که تأثیر جدّی بر کاهش رنگ روسازی ساخته‌شده با استفاده از قیر رنگی دارد، پاک شدن قیر رنگی از روی سنگدانه‌ها در اثر تردد خودروها است. برای پیشگیری از این پدیده و کاهش آن، بهتر است آسفالت رنگی با لایه‌ای نازک‌تر و به‌صورت سطحی اجرا شود و سنگدانه‌های معمولی با سنگدانه‌های رنگی با مشخصات مکانیکی مشابه جایگزین شوند. علاوه‌براین، خاکه‌هایی که بر روی قیر میان سنگدانه‌ها می‌نشیند، رنگ این قسمت را پوشانده و درصورت شسته شدن یا تماس با آب مجدداً رنگ قیر رنگی قابل مشاهده خواهد بود.

علاوه بر موارد ذکرشده، چندین ترکیب از آسفالت رنگی توسط مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران تهیه گردید و توسط میکروسکوپ دیجیتالی بر روی آن بررسی‌هایی به‌عمل آمد که نتیجه این بررسی‌ها بیانگر میزان و نحوه اثرگذاری روش اختلاط بر اختلاط مناسب قیر و رنگدانه بوده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)