شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Info@Shahrsazionline.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Bisphone: Shahrsazionline
  • Googel+ : shahrsazionline
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

طراحی و مکان‌گزینی پیاده‌راه‌های شهری به‌منظور ارتقای سطح سلامت شهری نمونۀ موردی: خیابان فیاض‌بخش (ضلع شمال پارک شهر)

طراحی و مکان‌گزینی پیاده‌راه‌های شهری به‌منظور ارتقای سطح سلامت شهری نمونۀ موردی: خیابان فیاض‌بخش (ضلع شمال پارک شهر)

پیاده‌روی قدیمی‌ترین و طبیعی‌ترین شکل حرکت پیاده در شهر است‌. انسان می‌تواند از این طریق با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند و تعاملات اجتماعی پایایی را شکل دهد و باعث افزایش سرزندگی در شهرها شود. از این‌ رو، توجه به توسعۀ پیاده‌راه‌ها و نواحی پیاده به‌عنوان فضایی که شهروندان بتوانند به دور از هراس ماشین‌ها در این‌گونه مکان‌ها حضور پیدا کنند، الزامی است.

امروزه، مراکز کلان‌شهرها پر از هیاهو و ازدحام وسایل نقلیۀ موتوری است. این امر باعث شده است، عابر پیاده برای یافتن فضایی مطلوب، امن، خوانا، زیبا، دارای امکانات و تسهیلات استاندارد دچار سردرگمی ‌شود. در این خصوص ساماندهی و برنامه‌ریزی برای عابران پیاده در دهه‌های اخیر به جنبشی جهانی در عرصۀ شهرسازی تبدیل شده و به ارائۀ متون بسیار متنوع و گسترده در این زمینه انجامیده است. به‌ویژه آثار مربوط به خیابان و چگونگی احیای آن، به‌‌مثابۀ فضایی مطلوب برای زندگی شهری، به‌صورت موضوعی مستقل در دانش برنامه‌ریزی شهری درآمده است.

این پژوهش موضوع پیاده‌راه‌ها و شکل‌گیری آن‌ها را بیان می‌کند و سپس، تأثیرات پیاده‌راه‌سازی و تأثیر آن را بر کیفیت زندگی شهری در کلان‌شهرها بررسی می‌کند. در پایان، این پژوهش با روش تحلیلی و با استناد به مطالعات و بررسی‌های میدانی به شناسایی ویژگی‌ها و پتانسیل‌ها و از سویی ضعف‌های خیابان فیاض‌بخش برای تبدیل به یک پیاده‌راه موفق پرداخته است؛ سپس، با توجه به شرایط اجتماعی و زیست‌محیطی این خیابان، پیشنهادهایی را برای تبدیل‌شدن این خیابان به یک پیاده‌راه استاندارد ارائه کرده است که بتواند تمامی نیازهای روحی و حرکتی عابر پیاده را تأمین کند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

ارزیابی اقتصادی پروژه‌های شهری با تحلیل هزینه - فایده

ارزیابی اقتصادی پروژه‌های شهری با تحلیل هزینه – فایده

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است ارزیابی اقتصادی پروژه‌های شهری با تحلیل هزینه – فایده استفاده از روش‌های ارزیابی کمی برای تشریح، تبیین پدیده‌ها و شرایط به‌ظاهر مبهم برای فهم چرایی، ...
بررسی تأثیر عملکرد شورای شهر تهران بر کیفیت خدمات اتوبوس‌رانی شهر تهران

بررسی تأثیر عملکرد شورای شهر تهران بر کیفیت خدمات اتوبوس‌رانی شهر تهران

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی تأثیر عملکرد شورای شهر تهران بر کیفیت خدمات اتوبوس‌رانی شهر تهران شهرها به‌عنوان بزرگ‌ترین مراکز تجمعات انسانی، بیشترین جابه‌جایی مسافر و کالا را بر ...
ارائه یک مدل جدید برای مسئله مکان‌یابی- مسیریابی با بارگیری ترکیبی (مطالعه موردی: سامانه حمل‌ونقل جانبازان و معلولان اتوبوس‌رانی)

ارائه یک مدل جدید برای مسئله مکان‌یابی- مسیریابی با بارگیری ترکیبی (مطالعه موردی: سامانه حمل‌ونقل جانبازان و معلولان اتوبوس‌رانی)

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است ارائه یک مدل جدید برای مسئله مکان‌یابی- مسیریابی با بارگیری ترکیبی (مطالعه موردی: سامانه حمل‌ونقل جانبازان و معلولان اتوبوس‌رانی) مساله مکان‌‌یابی-مسیریابی، بعنوان یکی از مهم‌ترین ...
نقشه جی ای اس استان زنجان

نقشه جی ای اس استان زنجان

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ فروردین ۱۷, ۱۳۹۷ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان– دانلود مستقیم
نقشه جی ای اس استان یزد

نقشه جی ای اس استان یزد

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دانلود نقشه جی ای اس استان یزد– دانلود مستقیم
نقشه جی ای اس استان تهران

نقشه جی ای اس استان تهران

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دانلود نقشه جی ای اس استان تهران– دانلود مستقیم