همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

طرح مطالعاتی مجموعه شهری همدان

مدیریت معماری و شهرسازی راه و شهرسازی استان همدان از اتمام مراحل اولیه مطالعاتی طرح مجموعه شهری همدان شامل شهرهای همدان، جورقان، مریانج، صالح آباد، بهار، قهاوند، لالجین و مهاجران خبرداد.

محمد حسین مرادی بیان داشت: شهر همدان به عنوان شهر مرکزی مجموعه شهری با شعاع عملکردی ، اقتصادی ، اجتماعی و خدماتی بوده و تمامی شهرهای پیرامون آن دارای یکپارچگی اقتصادی، اجتماعی و خدماتی است و ضرورت دارد در مدیریت یکپارچه قرار گیرد.
مدیریت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان تصریح کرد: مراحل مطالعاتی اولیه طرح مجموعه شهری همدان شامل تحلیل و تدقیق محدوده در سطح ملی و منطقه در حال اتمام است.
وی با اشاره به اهداف تهیه طرح مجموعه شهری بیان داشت: برای تحقق توسعه پایدار در ایران توسعه اقتصادی ،اجتماعی همراه با حفظ و بهبود محیط زیست طبیعی، تدوین اهداف ، برنامه و مدیریت برای هر یک از مجموعه های شهری نه تنها ضروری بلکه حیاتی است.
مرادی درباره چگونگی مهار آسیب های زیست محیطی اظهار داشت: در مجموعه های شهری توزیع و تمرکز متناسب با جمعیت و فعالیت ساماندهی، اسکان کم درآمدهاو از میان برداشتن فاصله مرکز و پیرامون ، برنامه و مدیریت واحد یا هماهنگ شده باعث مهار آسیب های زیست محیطی می شود.
وی همچنین درباره متدولوژی تعیین محدوده شهری همدان گفت: تعیین محدوده مجموعه شهری در دو مرحله صورت می گیرد که مرحله اول آن با استفاده از معیارهای حداکثری وسیع ترین محدوده ممکن معرفی می شود و در مرحله دوم با استفاده از معیارهای تدقیق محدوده تعدادی از بخش ها حذف و محدوده نهایی حاصل می شود.
مرادی اعلام کرد: بر اساس دسته بندی مصوب شورایعالی شهرسازی و معماری ، مجموعه های شهری بر حسب تعداد جمعیت شهر مرکزی به سه گروه مجموعه شهری میانی،بزرگ و منطقه کلانشهری تقسیم بندی می شود. وی اضافه کرد: مجموعه شهری همدان با توجه به جمعیت حدود ۵۲۵ هزار نفری شهر همدان در سال ۱۳۹۰ در گروه مجموعه شهری بزرگ جای می گیرد.
مرادی در پایان خاطر نشان ساخت: اگر جمعیت بین ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار نفر باشد مجموعه شهری میانی و اگر بین ۵۰۰ تا یک میلیون نفر باشد مجموعه بزرگ و چنانچه یک میلیون نفر و یا بیشتر باشد مجموعه شهری مذکور منطقه کلانشهری نامیده می شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...