همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مترو تهران فراتر از خاورمیانه و در جایگاه دوازدهم دنیاست

۸ سال فعالیت مداوم مدیریت شهری کنونی در حوزه قطار درون شهری، توانسته مترو تهران را در بین ۳۰ متروی برتر جهان جای دهد. این در حالی است که عمر مترو تهران به ۱۵ سال هم نمی رسد، حال آنکه مترو شهرهایی مانند لندن و مسکو قدمت یکصد ساله دارند. البته مترو تهران که صنعت ساخت آن طی این سال ها کاملا بومی شده، در بین کشورهای خاورمیانه چه به لحاظ ساخت و چه به لحاظ جابجایی رتبه نخست را دارد.

معاون پشتیبانی شرکت مترو با تایید این مطلب به شهرنوشت گفت: مترو سیستم حمل و نقل انبوه، پاک، سریع و ارزان است. انبوه است به این دلیل که در هر خط و در هر جهت؛ توانایی جابجایی ۵۰ تا ۶۰ هزار مسافر را دارد. پاک است به دلیل آن که از سیستم برقی تغذیه می شود و سریع است چرا که هیچ ترافیک عبوری در مسیر ندارد و متوسط سرعت آن  به ۸۰ کیلومتر در ساعت هم می رسد. بر همین اساس با یک حساب سرانگشتی مشخص می شود که شهری مانند تهران با ۸ میلیون جمعیت ساکن و بیش از ۴ میلیون جمعیت غیرساکن نیاز مبرمی به مترو دارد.
منتظری همچنین به موضوع ساخت مترو پرداخت و بیان کرد: گرچه ساخت مترو در تهران نسبت به خیلی از کلان شهرهای دنیا دیرتر شروع شد، اما در طول ۸سال مدیریت کنونی جهش بسیار خوبی داشته است. به طوری که امروز نزدیک به ۴ خط در حال ساخت به طور همزمان داریم(خط ۳،۶،۷، مترو فرودگاه امام (ره)). این در حالی است که در دیگر نقاط دنیا ساخت مترو به صورت ساخت ۴ الی ۵ کیلومتر مقطع است.
وی در ادامه به ساخت مترو در کشورهای خاورمیانه اشاره کرد و افزود: البته باید گفت متروی تهران به هیچ عنوان قابل مقایسه با کشورهای خاورمیانه نیست بلکه باید در سطح جهانی آن را مطرح  و مقایسه کرد. اگر نگاهی به کشورهای متمول خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس بیاندازیم، می بینیم مترو شهر دبی که دارای ۷۰ کیلومتر گستردگی است، تماما توسط شرکت های فرانسوی ساخته شده است. اگر ترکیه را هم در این رده بندی جای دهیم (ترکیه جزو اتحادیه اروپا است) می بینیم که تنها دو شهر آنکارا و استانبول دارای مترو هستند که طول خطوط این دو شهر سر جمع کمی بیش از یک سوم طول خطوط مترو تهران هم می شود. این در حالی است که ساخت مترو در تهران کاملا بومی است. مترو آنکارا ۲۳ کیلومتر طول دارد و استانبول که قرار بود در این شهر تا سال ۲۰۱۲ بخش اروپایی و آسیایی از طریق مترو متصل شود، فقط نزدیک به ۳۹ کیلومتر قطار درون شهری دارد.
معاون پشتیبانی شرکت مترو همچنین اظهار کرد: شهر تهران به ۲۷۰کیلومتر مترو نیاز دارد که در حال حاضر نزدیک به ۱۴۰ کیلومتر آن محقق شده و هنوز ۱۳۰ کیلومتر باقی مانده است. اگر متوسط ساخت در هر سال را ۱۰ الی ۱۵ کیلومتر در نظر بگیریم نزدیک به ۱۳ سال طول خواهد کشید تا شبکه متروی تهران تکمیل شود. واضح است که در چنین زمانی با توجه به رشد جمعیت وضعیت تردد در شهر تهران با مشکل مواجه می شود. پس ناچاریم که ساخت خطوط مترو را به صورت همزمان در دستور کار قرار دهیم. البته این مهم جز با تلاش مهندسان و مسئولان شرکت مترو قابل تحقق نیست و البته فراموش نکنیم که چنین رکوردی در جهان کم نظیر است.
وی یادآور شد: تنها می توان شهر پکن را در این زمینه مورد توجه قرار داد که آن ها هم به واسطه بازی های المپیک ۲۰۰۸ با سرعت به ساخت مترو ناگزیر شدند.
منتظری ادامه داد: مترو تهران از نظر تعداد جابجایی با بیش از ۳ میلیون جابجایی در روز در جهان رتبه دوازدهم را دارد. حال آنکه افتخار شهرهایی مانند دبی این است که آمار جابه جایی روزانه در آنجا توسط مترو ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار مسافر است. در مسکو با بیش از ۸۰ سال سابقه ۸میلیون سفر در روز و در لندن با سابقه یک قرن، ۵میلیون سفر روزانه انجام می شود.
وی در پایان تصریح کرد: درخصوص صنعت ساخت هم باید تاکید کنم در دنیا کمتر نمونه ای وجود دارد که در ساخت خطوط مترو از ۴ دستگاه مکانیزه حفار به طور همزمان استفاده شود، اما این مهم در تهران و با صرفه جویی ارزی بسیار مناسب در حال انجام است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...