شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

معماری اسلامی ایرانی، دغدغه شهرسازی

معاون تلفیق بودجه، حقوقی و امور مجلس وزارت راه و شهرسازی گفت: شهرسازی بر مبنای معماری اسلامی ایرانی از دغدغه های جامعه است که در سیاست های کلی و قانون برنامه پنجم توسعه نیز بر آن توجه شده است.

علیرضا محفوظی اظهار داشت: این نوع معماری، در تاریخ معماری ایران جایگاه رفیعی دارد و همواره بر رعایت آن تاکید شده و امروزه نیز از مطالبات و تکالیف جدی رهبری در سیاست ها و قوانین کلی نظام است.
وی با تاکید بر پیگیری ضوابط و معیارهای این نوع معماری در شهرسازی گفت : قانونگذاران، شرایط اجرای این نوع معماری را، تسهیل و برای متقاضیان الزام آور کرده اند.
محفوظی ادامه داد: احیا و بازسازی بافت های فرسوده شهری نیز از ظرفیت های پنهان و دغدغه های دیگر جامعه امروزی است که وزارتخانه های مرتبط، تلاش گسترده ای را برای تصویب قانونی در حمایت از این اقدام، مدل سازی، تعیین و تشخیص چارچوب ها و مقررات آن در مجلس شورای اسلامی کرده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: اولین اولویت استان ها نیز در توسعه فضاهای شهری باید علاوه بر توسعه افقی شهرها، توسعه درونی، یعنی همان توجه به بافت های فرسوده شهری باشد.
محفوظی گفت: نگاه بنگاهی و اقتصادی که در حال حاضر در بافت های فرسوده شهری کشور حاکم است، باید خارج شود و نگاه نظارتی، حاکمیتی و با توجه به قانون احیا و بازسازی بافت های فرسوده باید جایگزین این نوع دیدگاه ها شود.
وی حمایت خود را از تسهیل و اجرای شرایط این قانون اعلام کرد و از تداوم اجرای مسکن مهر نیز به عنوان یکی دیگر از مهمترین ضرورت ها و نیازهای اساسی جامعه و دولت دهم نام برد.
معاون تلفیق بودجه، حقوقی و امور مجلس وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: تیم مشاوره ای رئیس جمهوری منتخب، اهتمام ویژه ای بر تقویت نقاط قوت و رفع کاستی های موجود، تامین اعتبار و زیرساخت های لازم این ماموریت اصولی دولت نهم و دهم برای به سرانجام رساندن و ایفای مطلوب وظایف این بخش دارد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...