شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

طرح پیشنهادی برای برنامه ریزی شهری شهر جدید Nanyou

Jaeger و همکارانش طرح پیشنهادی خود برای برنامه ریزی شهری شهر جدید nanyou ، که هدف آن نوسازی بخشی از شهر که در محدوده nanshan در منطقه shenzhen واقع شده، می باشد را ارائه نمودند. ایده اصلی آنها در طراحی، تاکید بر ایجاد یک ” حلقه چند عملکردی” مطابق با اصول طراحی شهرهای فشرده، شهر سبز و شهر دیجیتال، می باشد.

این حلقه چند عملکردی به عنوان عامل اتحاد در هسته مرکزی سایت عمل نموده و ویژگی های برجسته طرح را نشان می دهد، همچنین امکان دسترسی بهتر به سایت را فراهم می کند.

طراحی شهری همه ایده ال های مربوط به توسعه شهر پایدار را با ساخت فضای پیاده دوستدار طبیعت با کاربری های مختلف و نیز اتصال آن به سیستم حمل و نقل عمومی ، در این طرح پیاده نموده است.

این طرح به دنبال آن است که از طریق ایجاد فضای شهری سه بعدی که همه امکانات رفاهی و دسترسی سریع به خدمات فرهنگی، شغلی، زندگی و فراغت را میسر می کند، یک مجموعه با ویژگی چندگانه بنیان کند. به دلیل موقعیت قرارگیری آن، مجموعه نقش مهمی درایجاد ارتباط داخلی بین سه منطقه هنگ کنگ، Qianhai و futian ایفا می کند.

فرایند طراحی همه اقدامات که منجر به حفظ جنبه های تاریخی و فرهنگی سایت می گردد را شامل می شود.

پروژه سیستم شبکه های توری و بهم پیوسته را اجرا می نماید که بافت شهری زاویه دار کنونی را با محورهای مورب تاریخی ترکیب می کند. علاوه بر این، امکانات آموزشی و درمانی موجود در سایت کاملا حفظ شده و به عنوان جزیی از برنامه توسعه به شمار می روند. در آخر ، معرفی عوامل و نمادهای فرهنگی جدید و انتقال خانه های مسکونی قدیمی به دهکده هنر، جو فرهنگی و تاریخی غنی در شهر ایجاد می کند.

ایده ایجاد نوار چند عملکردی، جریان ترافیک وحمل و نقل را به دو لایه ی زیرزمینی انتقال می دهد. لایه زیر زمینی اول، به منطقه تجاری اختصاص داده شده است و در زیر زمین دوم پارکینگ ها و بخش خدمات وسایل نقلیه واقع شده اند. در طبقه همکف، محدوده مخصوص پیاده روی و فضای عمومی و تبادل فرهنگی قرار دارند.

در طبقات بالا، نمایشگاه و گالری هنری قرار دارد که توسط تونل شیشه ای دسترسی به فضای سبز طراحی شده در سقف را ممکن می سازد.

ترجمه: نعیمه خوانساری

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

نقدی بر فرایند برنامه ریزی جامع شهر رشت با رویکردی تطبیقی

نقدی بر فرایند برنامه ریزی جامع شهر رشت با رویکردی تطبیقی

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آبان ۲۴, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
تحليل مدل ضريب تكاثر در توسعه صنعت گردشگري در استان آذربايجان شرقي

تحلیل مدل ضریب تکاثر در توسعه صنعت گردشگری در استان آذربایجان شرقی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده شکی نیست که صنعت گردشگری در دنیای امروز از جایگاه ویژهای میان عوامل رشد و توسعه اقتصادی کشورها برخوردار است. آمار نشان میدهد آمریکا ...
one script

جایگاه شهرداری ها در مدیریت زمین و مسکن کجاست؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ آذر ۲۷, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مسکن و سرپناه جزو نیازهای اصلی و اولیه انسان محسوب می شود و داشتن خانه ای مناسب امروزه از جمله حقوق افراد شناخته شده است. ...
one script

سلول بنیادین شهر، مبنای برنامه‌ریزی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ آذر ۲۵, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مسعود زلفی: رشد فزاینده ابعاد شهرنشینی و شکل‌گیری مقیاسهای جدیدی از رشد شهری در طی چند دهه اخیر موجب شده است که شهر و شهرسازی ...
one script

مفهوم برنامه ریزی و انواع آن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ آذر ۱۲, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مفهوم برنامه ریزی در صورتی که بخواهیم تعریفی کلی از برنامه ریزی داشته باشیم, می بایستی برنامه ریزی را عبارت از کوششی در جهت انتخاب ...
one script

آشنایی با برنامه ریزی منطقه ای

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ آذر ۱۲, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است برنامه ریزی منطقه ای فرآیندی است جهت مشارکت مردم و مناطق در برنامه ریزی و فراهم آوردن موجبات برنامه ریزی از جهت انطباق با برنامه ...