همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

طرح مفهومی خانه نخست‌وزیر استرالیا +عکس

معماران شهر سیدنی مفهوم “خانه‌ای که طغیان می‌کند” را به عنوان جایگزینی برای مکان مسکونی رسمی نخست‌وزیر استرالیا ارائه دادند.

منزل کنونی نخست‌وزیر این کشور “لوج” نام دارد و در سال ۱۹۲۵ ساخته شده است. دانشگاه کانبرا و نمایشگاه طراحی استرالیا به مناسبت سالگرد مراسم‌ و جشن‌های شهر کانبرا، از معماران خواستند مدل‌ها ییشنهادی خود برای سکونتگاه جدید نخست‌وزیر را ارائه دهند.

«معماران دیگر» نام شرکتی است که در سیدنی واقع شده و مفهوم «خانه‌ای که طغیان می‌کند» را ارائه داده است. این شرکت تحقیقات تاریخی را در زمینه اصلیت و خاستگاه کانبرا انجام داد و دریافت که مکان این شهر که روی دریاچه خالی و خشک طراحی شده، از پیشنهاد چارلز کوتلر معمار و هنرمند الهام گرفته است.

طرح کوتلر بزرگ‌ترین جزیره استرالیا را روی دریاچه تقریبا خشک اما مستعد سیلاب Lake George قرار داد و مکان کانبرای مدرن نزدیک رودخانه مونگولا به عنوان نقطه‌ای مطلوب انتخاب شد.

«معماران دیگر» با الهام از طرح کوتلر به عنوان نقطه آغازین، برای طراحی سکونتگاه آتی نخست‌وزیر استرالیا از دریاچه مجاور استفاده ‌کرد و این طرح امکان محو یا ظاهر‌کردن ساختمان مطابق میل را فراهم می‌کند. «خانه بالایی» متعلق به «خانه‌ای که طغیان می‌کند»، پوسته تپه را اشغال می‌کند؛ این خانه بر این طرح سایه افکنده و قرار است میزبان بسیاری از کارکردهای ایالتی باشد.

«خانه پایینی» نیز شامل سکونتگاه خصوصی نخست‌وزیر به علاوه تعدادی از سوئیت‌ها برای مهمان‌هاست. یک ناحیه قابل دفاع نیز در عمق تپه پنهان شده و مفهوم ارائه‌شده خواهان آن است که آب این دریاچه بر فراز خانه به درون ابری تبخیر شود تا مانع از نظارت ماهواره‌ای، حملات پهپادی و پاپاراتزی شود.

جدیدترین ویژگی این سکونتگاه یک ناحیه مخصوص جهت برگزاری مراسم‌هاست که درست زیر سطح دریاچه قرار دارد. این فضا که معمولا مملو از آب است، با جابجایی آبی که آن را پر می‌کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آبی که بر خشکی مجاور طغیان می‌کند، امکان دسترسی به ساحل را از بین می‌برد و به علاوه، هنگام برگزاری مراسم‌ها، «خانه پایینی» را از دید افراد پنهان می‌کند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...