شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

طراحی صنعتی

طراحی صنعتی، آمیزه ای از علم و هنر است که ارزشهای کاربردی و زیبایی شناسی را بمنظور تولید طرح و ایده جدید بوجود می آورد.

طراحی صنعتی اولین حلقه از زنجیره تولید است . تفکری جامع با در نظر گرفتن فرهنگ، هنر، نوآوری،خلق پدیده های جدید، روانشناسی و جامعه شناسی، برای رسیدن به وضعیت مطلوب از نظر عملکرد،‌ فرم، سلیقه، تنوع‌طلبی، مد و هزینه. ایجاد یک طرح جدید، بستگی دارد به اینکه چگونه ، در کجا و توسط چه کسی می‌خواهد استفاده شود. هدف : زندگی راحت‌تر، آسایش، آرامش ، لذت و کارآمدی بیشتر.

طراحان صنعتی از روشهای مختلفی برای طراحی استفاده می‌کنند، از طراحی سریع تا مدلسازی با مواد مختلف، استفاده از برنامه‌های کامپیوتری برای طراحی و محاسبات و ….

طراحی صنعتی تخصصی است که فرم یک محصول و تولید را مشخص می‌کند، آنرا بگونه ای شکل می‌دهد تا برای مردمی که از آن استفاده می‌کنند و شیوه تولید مناسب باشد.

متخصصین طراحی صنعتی با آگاهی و دانش گسترده ای که دارند قادر هستند در کنار رشته هایی مانند شهرسازی، طراحی شهری و معماری به ساماندهی فضای شهری بپردازند، و با توجه به اینکه نزدیکترین ارتباط را با انسان دارند، کوچکترین جزییات و مسائل کاربردی را درنظر میگیرند، مواردی مانند :

طراحی محیط زیست: فضا، مبلمان و چیدمان شهری و عناصر زیر مجموعه آن نظیر ایستگاه اتوبوس و تاکسی، آبنما ، تابلوهای راهنما و کلیه تجهیزات محیطهای عمومی … / طراحی سبز و طراحی پایدار / و

طراحی اصلاحی : اصلاح خصوصیات عملکردی یا فرمی یک محصول به منظور بهبود کارایی آن.

فرستنده : مهندس رضا لاهیجی

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

طراحي شهري

طراحی شهری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ خرداد ۱۰, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است طراحی شهری فرآیندی است که به شکل دهی فیزیکی بافت های مختلف شهری و روستایی منجر می شود. طراحی شهری با رویکرد ساختارگرایی به ایجاد ...
آموزش مبانی طراحی شهری

آموزش مبانی طراحی شهری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اسفند ۲۸, ۱۳۹۱ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است آموزش مبانی طراحی شهری ( هدمن و یازوسکی ) به بحث آموزشی اصول وحدت و یکپارچگی و تضاد و شبیه سازی و فضا ها و ...