شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

طرح جامع شهر دستجرد تصویب شد

استاندار قم از تصویب نهایی طرح جامع و تفضیلی شهر دستجرد خبر داد و گفت: با تصویب این طرح، همه‌ی شهرهای تابعه استان صاحب طرح تفضیلی شدند.

کرم رضا پیریایی در چهارمین جلسه‌ی شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌ی استان، بررسی و تصویب طرح‌های جامع شهرهای استان را یکی از وظایف مهم و قانونی این شورا برشمرد و افزود: شهر دستجرد آخرین شهری است که طرح جامع آن امروز به تصویب رسید.

وی با اشاره به پیشینه‌ی بررسی طرح جامع شهر دستجرد تصریح کرد: این طرح یک بار در جلسه سال گذشته شورای برنامه‌ریزی استان مطرح شد، اما برای پاره‌ای اصلاحات ضروری به کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان ارجاع شد که پس از کارشناسی و برطرف کردن ایراد‌ها، مجدداً امروز در دستور کار قرار گرفت.

وی با قدردانی از اهتمام و مشارکت جدی اعضای شورای برنامه‌ریزی در کمک به بررسی و تصویب طرح‌های جامع شهرهای استان، آن را یک کار مهم و اساسی دانست و خاطرنشان کرد: این طرح‌ها روند توسعه و عمران شهرهای اقماری را شتاب می‌بخشد.

پیریایی با اشاره به مباحث مربوط به دهکده‌ی گردشگری صبا در طرح جامع شهر دستجرد، نگاه ویژه به مقوله‌ی سرمایه‌گذاری را یکی از ملاک‌های مهم مد نظر در فرآیند تدوین طرح‌های جامع برشمرد و افزود: در شرایط فعلی و در اقتصاد مقاومتی آنچه برای استان بیش از هر مساله‌ی دیگری حایز اهمیت است، موضوع مهم سرمایه‌گذاری است که همه‌ی مجموعه‌ها باید برای تقویت آن تلاش کنند.

وی مانع تراشی و سنگ‌اندازی در مسیر رونق تولید و سرمایه‌گذاری را خط قرمز استان اعلام و تصریح کرد: موانع و سختگیری‌های گذشته موجود در مسیر ایجاد فضای کسب و کار و سرمایه‌گذاری در استان باید اصلاح و تسهیل شود.

استاندار قم از برگزاری موفق همایش اخیر فرصت‌های سرمایه گذاری استان به عنوان ریل «حماسه‌ی سیاسی، حماسه‌ی اقتصادی» یاد کرد و گفت: توفیق این برنامه در گرو عملیاتی کردن توافقات منعقد شده با سرمایه‌گذاران و استمرار برنامه‌های کاربردی استان در این زمینه است.

پیریایی با اشاره به این‌که استان در اوج همدلی و برادری قرار دارد، بر لزوم تلاش جدی دستگاه‌ها برای بهره‌مندی هر چه بیشتر از این فضا و سرعت دادن به روند عمران و آبادانی ام القرای جهان تشیع تاکید کرد.

حجت الاسلام «محمدرضا آشتیانی»، نماینده‌ی مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، با اشاره به سیر صعودی مهاجرت به شهرهای بزرگ، لزوم توجه به اشتغال و تولید و دیگر جاذبه‌های حفظ جمعیت در طرح‌های جامع را خواستار شد.

«احمد امیرآبادی فراهانی»، دیگر نماینده‌ی مردم قم در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست، با ارایه‌ی گزارشی از وضعیت اعتبارات استان در بودجه سال ۹۲، از کسب مجوز تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی برای چهار طرح مهم استان، رشد چشمگیر برخی ردیف‌های استان در اعتبارات ملی و ایجاد دو ردیف مستقل برای قم در بودجه امسال خبر داد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود