همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تصویب طرح جامع توسعه و عمران مهران

مدیر کل دفتر فنی استانداری از تصویب طرح توسعه و عمران (جامع) شهر مهران در کارگروه تخصصی امور زیربنایی خبر داد.

جلال حمره در جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی استان اظهار داشت: توسعه طرح جامع در جهت بهره مندی از ظرفیت های محیطی، هدایت و کنترل توسعه کالبدی و اقتصادی – اجتماعی شهر مهران و با هدف ساماندهی وضعیت شهری و توپو گرافی منطقه در راستای سیاستهای شهرسازی عمران و آبادانی کشور است.

وی روند رشد اقتصادی شهر مهران را با توجه به موقعیت مرزی، گشایش مرز و گمرک، دسترسی سریع و آسان به مراکز زیارتی و مذهبی و نیز مسیر ترانزیتی کالا به کشور عراق را مثبت ارزیابی کرد. این مسئول ابراز داشت: وجود مرز و اشتراکات قومی و مذهبی، سابقه تجاری بین دو طرف و نیاز کشور عراق به گسترش مبادلات با استان ایلام از جمله عواملی می باشد که مهران در موقعیت بین المللی قرار داده است.

وی در ادامه افزود: وضعیت اقلیمی، منابع آبی و زمینهای مستعد کشاورزی موجب شده تا مهران به لحاظ واسطه گری و کشاورزی جایگاه ممتازی داشته باشد. مدیر کل دفتر فنی استانداری با اشاره به تهدیدات طبیعی و غیر طبیعی که مهران با آن مواجه است و نیز وجود مرز بین المللی و نوسانات امنیت ملی عراق، بیان داشت: یکی از نیازهای اساسی شهر مهران الزامات پدافند غیرعامل و مدیریت بحران است که باید در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه آسیب ریزگردها در مهران بر ضرورت ایجاد کمربند سبز حاشیه این شهر تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه کمربند سبز حاشیه مهران حریم شهر را مشخص می کند مانع ساخت و سازهای غیر قانونی می شود و هم اثرات مخرب ریزگردها را کاهش دهد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)