همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

پایان نامه ارایه استراتژی بهینه تأمین مسکن اقشار آسیب‌پذیر جامعه (نمونه موردی: استان تهران)

حسین جهانگیری
آزاد فیروزکوه
کارشناسی ارشد
اقتصاد
دکتر محمد عباسلو

چکیده
هدف تحقیق حاضر ارایه استراتژی بهینه تامین مسکن اقشار آسیب پدیر جامعه می باشد و اینکه راهکاری ارایه دهیم تا بتوانیم با توجه به ظرفیت ها و منابع موجود کشور برای این اقشار خانه تهیه کنیم .
در این تحقیق محقق متکی به ادبیات مسکن در کشور و تجربیات کشورهای مورد مطالعه (ژاپن، آلمان ، مصر) شش استراتژی ممکن را که هر کدام ویژگی خاصی دارند تبیین و روش تحقیق متکی به پرسشنامه و مصاحبه با صاحبنظران و با استفاده از روش  AHPو ماتریس SWOTمناسب ترین استراتژی برگزیده شده است.
نتایج تحقیق نشان می دهد که به جز عوامل درون زا در بخش مسکن عوامل برون زا مانند نفدینگی ، تورم ، شوک های اقتصادی سیاسی و شرایط کلان اقتصادی بر تغییر قیمت مسکن تاثیر بسزایی دارند.
با توجه به نظر کارشناسان و متخصصین برای ارزیابی تاثیر استراتژی های کنونی به طور معمول دست کم به اندازه طول ساختو سازها یعنی تقریبا دو سال وقت نیاز است تا نتیجه عملی آن را ببینیم و تا زمانیکه واگذاری زمین ها و ساخت آنها به مرحله اتمام نرسد تاثیر این سایست ها بر بخش مسکن مشخص نخواهد بود و تقریبا بسیار کم خواهد بود و تا زمانیکه ساختار کلان اقتصادی اصلاح نشود مشکل مسن همچنان امر پایان ناپذیر قرن خواهد بود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)