شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه مشهد(مطالعات پایه کالبدی – فضایی)

طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه مشهد(مطالعات پایه کالبدی – فضایی) جلد ۶

مقدمه جلد ششم
با توجه به فرایند مطالعات طرح ناحیه مشهد و جلدهای دهگانه گزارش نتایج آن، جلد ششم این مطالعات، به مطالعات پایه کالبدی- فضایی اختصاص یافته است. این جلد از مطالعات طرح ناحیه مشهد در هفت فصل ارائه شده است.
فصل اول- بررسی نحوه توزیع جمعیت و سکونتگاه ها: در این فصل به توزیع فضایی جمعیت و چگونگی استقرار و سلسله مراتب نقاط شهری، روستایی و عشایری پرداخته شده است.
فصل دوم- بررسی وضعیت عمومی مسکن در ناحیه مشهد : بخش مسکن یکی از مباحث اصلی در امور زیربنایی است که در این فصل به ویژگی های کمی و کیفی آن در نقاط شهری و روستایی ناحیه مشهد پرداخته شده و در نهایت خلاصه و نتیج هگیری از این مبحث ارائه شده است.
فصل سوم- بررسی وضعیت تأسیسات و تجهیزات زیرساختی و ارتباطی :  مباحث اصلی این فصل بررسی وضع موجود شبکه حمل ونقل (معابر، ریلی، هوایی)، تأسیسات تأمین و انتقال آب، تأسیسات تأمین و انتقال انرژی (برق، نفت و گاز)، تأسیسات و تجهیزات ارتباط از راه دور (مخابرات، پست، رادیو و تلویزیون) و بررسی وضعیت تجهیزات زیرساختی (پالایشگاهها، کشتارگاهها و تأسیسات عمده فاضلاب) می باشد.
فصل چهارم: بررسی وضعیت ارائه خدمات عمومی و رفاهی : در بندهای جداگانه این فصل وضع موجود این خدمات که شامل خدمات بهداشتی و درمانی، آموزش و پرورش، فرهنگ و هنر و تربیت بدنی می باشد مورد بررسی قرار گرفته است.
فصل پنجم: بررسی منابع و تأسیسات گردشگری : با توجه به موقعیت ویژه ناحیه مشهد از نظر منابع و جاذبه های گردشگری (مذهبی، طبیعی و تاریخی) در سطح کشور و تأسیسات و تسهیلات موجود و مورد نیاز این جاذب هها برای جذب بیشتر گردشگر، در این فصل مورد بررسی قرار گرفته است.
فصل ششم- بررسی آثار عناصر کالبدی بر نحوه استقرار مراکز جمعیت و فعالیت : در این فصل تأثیر عوامل کالبدی که در فصول پیشین مورد بررسی قرار گرفته است به عنوان مکمل عوامل طبیعی، اقتصادی و اجتماعی بر روی نحوه استقرار مراکز جمعیت و فعالیت در سطح ناحیه مشهد بررسی شده است.
فصل هفتم: جمع بندی ( تحلیل روندها، توا نها و محدودی تها): روندها، توان ها و محدودیت های مربوط به عوامل کالبدی و فضایی در نحوه توسعه حال و آتی ناحیه مشهد در این فصل به طور خلاصه ارائه شده است.

2015-02-18_075348 2015-02-18_075356 2015-02-18_075402 2015-02-18_075411 2015-02-18_075417 2015-02-18_075424 2015-02-18_075432 2015-02-18_075439 2015-02-18_081358

رمز فایل: www.shahrsazionline.com

دانلود طرح جامع ناحیه مشهد جلد ۶

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه مشهد(مطالعات پايه جمعيتي، اجتماعي و فرهنگي)

طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه مشهد(مطالعات پایه جمعیتی، اجتماعی و فرهنگی)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲۶, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه مشهد(مطالعات پایه جمعیتی، اجتماعی و فرهنگی) جلد۴ مقدمه جلد ۴ با توجه به فر ایند مطالعات طرح ناح یه ...
طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه مشهد(شناخت پايه جغرافيا و محيط زيست)

طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه مشهد(شناخت پایه جغرافیا و محیط زیست)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه مشهد(شناخت پایه جغرافیا و محیط زیست) جلد۳ مقدمه جلد سوم با توجه به فرایند مطالعات طرح ناح یه مشهد ...