همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

ثبت جهانی میدان امام در راه یونسکو

مشاور سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به روند تعدیل برج جهان نما گفت: اعضای شورای ثبت جهانی گزارشات کمیته کارشناسی اعزامی به اصفهان و همچنین گزارش آخرین روند تخریب این برج را در کمتر از دو ماه دیگر بررسی و درباره پرونده ثبت جهانی میدان امام تصمیم گیری نهائی خواهند کرد.

همزمان با بازدید نمایندگان سازمان علمی و تحقیقاتی ملل متحد (یونسکو) از اصفهان، مسئولین اداره کل میراث فرهنگی استان به همراه گروه کارشناسان یونسکو از آخرین وضعیت برج جهان نما بازدید کردند.

نمایندگان سازمان یونسکو به همراه محمد حسن طالبیان مشاور سازمان میراث فرهنگی کشور در شورای ثبت، محسن مصلحی مدیر کل میراث فرهنگی استان و جمعی از مدیران سازمان میراث فرهنگی استان با حضور در محل برج جهان نما از آخرین وضعیت این برج بازدید نمودند و در جریان آخرین اقدامات انجام شده در زمینه تحویل آن قرار گرفتند.

محمد حسن طالبیان مشاور سازمان میراث فرهنگی کشور در شورای ثبت جهانی در حاشیه این دیدار اعلام نمود : با توجه به بازدید نمایندگان یونسکو و ابراز رضایت نسبی از روند تخریب برج جهان نما، آخرین فرصت ما برای ارائه گزارش نهائی درباره وضعیت برج جهان نما در اواخر خرداد سال جاری است. وی ادامه داد: اجلاس آتی شورای ثبت جهانی است که در کشور کامبوج برگزار می شود.

طالبیان افزود: با توجه به وضعیت فوق ، اعضای شورای ثبت جهانی گزارشات کمیته کارشناسی اعزامی به اصفهان و همچنین گزارش آخرین روند تخریب این برج را در کمتر از دو ماه دیگر بررسی و درباره پرونده ثبت جهانی میدان امام تصمیم گیری نهائی خواهند کرد.

مشاور سازمان میراث فرهنگی کشور بیان داشت: لذا فرصت ما برای تهیه گزارش نهائی بسیار کوتاه است. و انتظار می‌رود هر چه سریعتر عملیات اجرائی به اتمام رسیده و بتوانیم سرافرازانه در این اجلاس شرکت نموده و از نام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع نمائیم.

پرونده ثبت جهانی میدان امام که در سال ۱۹۷۹ به ثبت جهانی رسیده از سال ۲۰۰۴ میلادی در یونسکو مجددا گشوده شد و نمایندگان این سازمان بین المللی در انتظار آخرین اقدامات مسئولین شهر در راستای حفظ میدان امام(ره) به عنوان دومین میدان بزرگ جهان در فهرست میراث جهانی است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

کاخ گلستان ثبت جهانی شد

کاخ گلستان ثبت جهانی شد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ تیر ۲, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است کمیته میراث جهانی یونسکو در سی و هفتمین نشست سالانه خود که در شهر «پنوم پن» کامبوج در حال برگزاری است، «کاخ گلستان» ایران را ...
ضرورت ثبت جهانی بافت تاریخی یزد

ضرورت ثبت جهانی بافت تاریخی یزد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است معاون علوم سازمان بین المللی یونسکو، ثبت جهانی بافت تاریخی یزد به عنوان بافتی زنده و پویا را ضروری دانست. گرتچن کالونچی در جلسه بررسی ...