شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

حساسیت یونسکو بر متروی اصفهان

رئیس بخش حوزه آسیا و اقیانوسیه شورای ثبت جهانی وابسته به سازمان یونسکو با اشاره به اینکه گویا قرار است بخشی از خط دوم متروی اصفهان از میدان امام(ره) گذر کند، گفت: تا کنون اطلاع چندانی از روند این کار بزرگ نداشته‌ایم و حتی بر خط یک مترو و سرانجام آن نیز بسیار حساس هستیم.

همزمان با بازدید نمایندگان سازمان علمی و تحقیقاتی ملل متحد (یونسکو) از اصفهان، چهار نشست بصورت جداگانه با حضور نمایندگان یونسکو، مسئولان سازمان میراث فرهنگی استان، شهردار اصفهان، مدیران سازمان قطار شهری و مسئولان سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری به ترتیب در مکان سازمان قطار شهری محل پایگاه شهر تاریخی اصفهان، دفتر شهردار اصفهان و دفتر سازمان نوسازی و بهسازی برگزار گردید.

در طی این نشست‌ها جینگ‌فنگ اظهار داشت: ما به این دیدگاه احترام می‌گذاریم لذا برای ما اهمیت دارد که بتوانیم سرمایه ‌های جهانی شما را با کمک خود شما حفظ کنیم.

وی در ادامه افزود: ایران در سال ۱۹۷۲ میلادی و سپس در سال ۱۹۷۹ میلادی ضمن امضاء کنوانسیون های حفظ آثار تاریخی، متعهد شد که ملاحظات جهانی را رعایت کند لذا ما بی‌صبرانه منتظریم تا تمامی اطلاعات مربوط به خط دو متروی اصفهان را دریافت و سپس موارد را با تمامی موازین قانونی بررسی کنیم.

رئیس بخش حوزه آسیا و اقیانوسیه شورای ثبت جهانی ادامه داد: بخشی از مسیر این خط از زیر مجموعه جهانی میدان امام(ره) می‌گذرد و ما تا کنون اطلاع چندانی از روند این کار بزرگ نداشته و صراحتا عنوان می‌کنم در این زمینه و حتی خط یک مترو و سرانجام آن بسیار حساس هستیم.

در ادامه این نشست شهردار اصفهان و مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان نیز سخنانی را در این خصوص مطرح و بیان داشتند که تمامی پرونده‌های خط دو مترو آماده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار سازمان یونسکو قرار خواهد گرفت.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد بیان داشت: شهرداری اصفهان در این زمینه پس از هماهنگی کامل با سازمان میراث فرهنگی و سازمان یونسکو خط ۲ مترو را اجرایی می‌کند.

همچنین مدیر عامل سازمان قطار شهری اصفهان نیز در این نشست گفت: در زمینه ادامه فعالیت خط یک مترو نظرات کارشناسان میراث فرهنگی و یونسکو برای ما اهمیت ویژه ای دارد.

طی نشستی که در پایگاه پژوهشی شهر تاریخی اصفهان برگزار شد، بخشی از پرونده خط دوم متروی اصفهان توسط نمایندگان یونسکو و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان مورد بررسی قرار گرفت.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود