شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

ارائه گزارش تخریب برج جهان نما

رییس اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: آخرین فرصت ارائه گزارش نهایی تخریب برج جهان نما اصفهان به یونسکو ماه آینده است.

آخرین فرصت ارائه گزارش تخریب برج جهان نما اصفهان به یونسکو، ماه آینده است محسن مصلحی اظهار کرد: مسوولان شهری با توجه به کوتاه بودن زمان، باید هرچه سریعتر عملیات اجرایی تخریب برج جهان نما را تمام کنند. وی گفت: این گزارش باید برای ارائه در اجلاس آتی شورای ثبت جهانی در کشور کامبوج آماده شود.

وی اظهار داشت: اعضای شورای ثبت جهانی، گزارش های کمیته کارشناسی اعزامی به اصفهان و همچنین گزارش آخرین روند تخریب این برج را در کمتر از دو ماه دیگر بررسی و در باره پرونده ثبت جهانی میدان امام (ره)تصمیم گیری خواهند کرد. مصلحی خاطرنشان کرد: نمایندگان یونسکو از روند تخریب این برج اظهار رضایت کرده و در جریان آخرین اقدامات انجام شده قرار گرفته اند.

میدان امام(ره) در سال ۱۹۷۹ در فهرست آثار یونسکو ثبت شد. ایجاد برج جهان نما پیرامون میدان امام(ره) در سال۲۰۰۴ میلادی حساسیت جامعه جهانی را برانگیخت. یونسکو با بیان اینکه این برج حریم منظر مجموعه میدان امام(ره) را مخدوش می کند، این بنا را در فهرست ‘آثار در معرض خطر قرار داد.

نمایندگان سازمان بین المللی یونسکو در سفر خود با اصفهان، اقدامات انجام شده برای حفظ میدان امام(ره) بعنوان دومین میدان بزرگ جهان در فهرست میراث جهانی را مورد بررسی قرار دادند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

تخریب قلب تاریخی اصفهان

تخریب قلب تاریخی اصفهان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ تیر ۲۳, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است یک عضو شورای شهر اصفهان گفت: اگر احداث و سیاست‌های اجرایی در خصوص میدان امام علی‌(ع) به درستی انجام شود، منطقه و قلب تاریخی اصفهان ...
ضرورت «نوزایی شهری»

ضرورت «نوزایی شهری»

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ خرداد ۱۶, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است باید پذیرفت ­ که امروز بر « معماری » و « برنامه ریزی و طراحی شهر »در کشورما بحرانی وسیع حاکم است. در جایگاه کارشناسی، ...
تخریب بی‌نشان‌ها در اصفهان

تخریب بی‌نشان‌ها در اصفهان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نه نام مشخصی دارد و نه سندی از هویتش در اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان برای پیگیری وضعیتش موجود است. پس فقط ...
one script

تخریب بزرگ در راه است + عکس

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هنوز بمب ساعتی تخریب‌های بافت تاریخی شیراز در گوش‌ها زنگ می‎زند که دوستداران میراث فرهنگی از آغاز تخریب بزرگی در شهر بادگیرها و دوچرخه‌ها خبر ...