شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

بررسی توسعه حمل ونقل در منطقه اسکاپ در سال ۲۰۰۳ ، آسیا و اقیانوسیه

حمایت از توسعه اجتماعی و اقتصادی سریع و شتابان در منطقه اسکاپ، وسعت دامنه چالشهای پیچیده در سیستم حمل ونقل این منطقه را نشان می دهد. تدارک ظرفیت برای انطباق با افزایش گسترده حجم بار و دستیابی به نیازهای جابجایی فردی در جوامع شهری در حال رشد، به نوبه خود امر خطیری می باشد.
سازمان اسکاپ، به منظ ور کمک به کشورهای منطقه، در پی آن است که از طریق تمرکز بر روی توسعه زیرساختها و تسهیلات حمل ونقل، این چالشها را نشان دهد . در چهارمین اجلاس کمیته حمل ونقل، ارتباطات، توریسم و توسعه زیرساخت که از تاریخ سیزدهم لغایت پانزدهم نوامبر سال ٢٠٠٢ در بانکوک برگزار شد ، کمیته، افزایش تقاضا برای ظرفیت زیرساخت حمل ونقل در کشورهای عضو را خاطرنشان ساخت و مجددًا بر تعهد و حمایت قوی اسکاپ از بیانیه سئول در خصوص توسعه زیرساخت در منطقه آسیا و اقیانوسیه ، شامل فاز دوم برنامه اجرایی منطقه ای ٢٠٠٢-٢٠٠۶  طرح اجرایی دهلی نو برای توسعه زیرساخت در آسیا و اقیانوسیه ، تأکید کرد . کمیته همچنین تصریح  به همراه اج زای آن ، یعنی بزرگراه آسیایی، شبکه (ALTID) کرد که پروژه توسعه زیرساخت حمل ونقل جاده ای آسیا ریلی سراسری آسیا و تسهیلات حمل ونقل، چارچوب مناسبی را برای همکار ی های منطقه ای و زیرمنطقه ای به وجود آورده است . کمیته مجددًا بر اهمیت همکاری با سازمانهای بین المللی و زیرمنطقه ای در خصوص تکمیل اقدامات مربوط به پروژه آلتید، تأکید کرد.
کمیته مزبور همچنین بر نقش کلیدی پیشرفتهای نهادی، حقوقی، تکنولوژیکی و عملیاتی در تسهیل حمل ونقل ، تأکید کرد و بر استفاده م ؤثر و کارآمد از زیرساختهای حمل ونقل با توجه به نیازمندی های مردم منطقه اسکاپ، تصریح و تأکید نمود . اجلاس صراحتًا تأکید کرد که توسعه سیستم حمل ونقل ترکیبی بین المللی در آسیا، از اولویتهای مهم کاری دبیرخانه اسکاپ می باشد و تلاشهای صور ت گرفته به منظور ارتقا ی مشارکت بخش خصوصی در حمل ونقل از طریق فراهم نمودن محیط مساعد، توسعه نهادی و ظرفیت سازی را خاطرنشان کرد . کمیته ، اهمیت کریدورهای حمل ونقلی که به وسیله اعضاء ایجاد شده است را اعلام کرد و بر توسعه تسهیلات تجاری ب ه موازات توسعه زیرساختهای حمل ونقلی تأکید نمود.
این گزارش منعکس کننده رویکرد منطقه اسکاپ می باشد. همان طور که پیشتر گفته شد ، این گزارش شامل سه بخش است، تمرکز بخش اول بر روی چالشهایی است که صنعت حمل ونقل در منطقه اسکاپ دارد . بخش دوم نگاهی دارد به پیشرفتهایی که اخیرًا در زمینه زیرساخت و ظرفیت فیز یکی حمل ونقل صورت گرفته است . بخش سوم، پیشرفتهایی که در زمینه تسهیل حمل ونقل و مجموع ابداعات و اقداماتی که در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی صورت گرفته را بررسی می نماید.

انتشار شهرسازی آنلاین

رمز فایل: www.shahrsazionline.com

دانلود فایل مورد نظر – لینک مستقیم

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود