همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

جزوه آموزشی مدل برنامه ریزی SWOT

جزوه آموزشی مدل برنامه ریزی سوات که توسط آقای غلامرضا خوشزاد تهیه و تدوین شده است.این آموزش کاربرد زیادی در طرح های شهرسازی دارد.

چکیده آموزش:

محققان الگوهای متفاوتی را برای شناسایی همه ی عوامل (چه موثر و چه غیر موثر) بر فعالیت های یک محیط،سازمان یا به کار برده swot سیستم ارایه نموده اندکه بیشتر با عناوین تجزیه و تحلیل قوت ها ضعف ها فرصت ها و تهدید ها یا اند.یک سیستم همواره تحت تاثیر یک سری عوامل درون سیستمی و برون سیستمی میباشد که در این میان برنامه ریزی بلند مدت یا استراتژیک یک سیستم متاثر از فرایند تعامل آن عوامل درونی با محیط بیرونی است و بنابراین پیش بینی یکی از ابزار های استراتژیک تطابق swot وضعیت آینده نقشی اساسی در فرایند موفقیت سیستم دارد.تجزیه و تحلیل تحلیلی منظم برای swot قوت و ضعف درون سیستمی با فرصت ها و تهدید های برون سیستمی است.تجزیه و تحلیل شناسایی این عوامل و تدوین برنامه بلند مدت که بهترین تطابق بین آنها را ایجاد نماید ارایه می دهد.از این دید گاه این الگو یک برنامه ریزی بلند مدت است که قوت ها و فرصت ها را به حداکثر و ضعف ها و تهدیدات را به حداقل ممکن برای کلیه سیستم ها،سازمانها اعم از دولتی،خصوصی در شرایط رقابتی و غیر رقابتی برای کلیه SWOT می رساند.مدل سطوح ملی صنعت،سازمان،برای پیشنهاد راهکارهای بقا و تعامل با عوامل محیطی و در نهایت برای تهیه برنامه های بلند مدت کاربردجدی دارد….

 

برای دانلود کلیک کنید

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

دیدگاه ها (۲ دیدگاه)

  1. ندا

    جزوه جامع، مختصر و روانی هستش خسته نباشید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)