شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

بافت‌فرسوده نیازمند توجه مسئولان

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران بر ضرورت توجه مسئولان بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده‌های و سکونتگاه‌های غیررسمی استان گیلان تاکید کرد.

مجید کیان‌پور با اشاره به اینکه ۲۱۵۳ هکتار بافت فرسوده مصوب در سطح استان گیلان شناسایی شده است، گفت: با تخریب هر واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده ۳٫۲ واحد ساخته می‌شود که تاکنون در این استان ۸۱۲۱ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده تخریب و بجای آن ۲۷ هزار و ۷۴۲ واحد مسکونی بنا شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۸۳۶ واحد تسهیلات نوسازی به واحدهای مسکونی در سطح استان گیلان اختصاص یافته بود، اظهار کرد: تاکنون ۲۵۶۲ واحد به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که از این تعداد ۱۸۱۹ واحد موفق به دریافت تسهیلات نوسازی شده‌اند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران گفت: تاکنون ۳۳۴۳ واحد مسکونی نوسازی شده در محدوده بافت فرسوده استان گیلان به بهره‌برداری و افتتاح رسیده است.

وی در ادامه افزود: همچنین بمنظور آشنایی بیشتر مدیران شهری با امر نوسازی بافت‌های فرسوده و توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی بیش از پنج کارگاه آموزشی در سطح استان برای مدیران شهری برگزار شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: از مهمترین پروژه‌های انجام شده در سکونتگاه‌های غیر رسمی مدرسه ۹ کلاسه در محله پاسکیاب و سالن ورزشی محله سلیمانداراب شهر رشت آماده افتتاح است.

کیان‌پور گفت: تهیه طرح مطالعاتی ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیر رسمی شهرهای رشت و لنگرود اتمام و به تصویب ستاد توانمندسازی استان رسیده است.

به گفته وی تهیه طرح مطالعاتی ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاههای غیر رسمی محلات هدف شهرهای لاهیجان، بندر انزلی و آستارا در دستور کار قرار گرفته است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

بررسی تطبیقی مداخله در پهنه های فرسوده و ارائه راهبردهای مبتنی بر مشارکت مردم

بررسی تطبیقی مداخله در پهنه های فرسوده و ارائه راهبردهای مبتنی بر مشارکت مردم

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۲۸, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی تطبیقی مداخله در پهنه های فرسوده و ارائه راهبردهای مبتنی بر مشارکت مردم – پخش از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم بررسی تطبیقی مداخله ...
بررسی نظام مداخله بهینه برای بهسازی و نوسازی پهنه های فرسوده شهر تهران

بررسی نظام مداخله بهینه برای بهسازی و نوسازی پهنه های فرسوده شهر تهران

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۲۶, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی نظام مداخله بهینه برای بهسازی و نوسازی پهنه های فرسوده شهر تهران – پخش از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم بررسی نظام مداخله بهینه ...
مشاركت مردمي در مقاوم سازي و استحكام بخشي بافتهاي تاريخي

مشارکت مردمی در مقاوم سازی و استحکام بخشی بافتهای تاریخی

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آذر ۱۸, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مشارکت مردمی در مقاوم سازی و استحکام بخشی بافتهای تاریخی حسن احمدی * منیرالسادات شهابی **    چکیده یکی از معضلاتی که بافتهای تاریخی شهرها ...
تعامل با مردم؛ کلید حل مشکلاتِ بافت فرسوده کرج

تعامل با مردم؛ کلید حل مشکلاتِ بافت فرسوده کرج

این مطلب را نسترن کیوانپور در تاریخ تیر ۳۰, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است عضو شورای شهر کرج: در جذبِ سرمایه‌گذار، ضعیف عمل کرده‌ایم پرداختن به مقوله‌‌ی بافتِ فرسوده مدتی است در صدرِ مسائلِ موردِ توجهِ مسئولان استان قرار ...
بررسی نوسازي و بهسازي بافت فرسوده محله شهيد خوب بخت (تهران)

بررسی نوسازی و بهسازی بافت فرسوده محله شهید خوب بخت (تهران)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اسفند ۶, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی نوسازی و بهسازی بافت فرسوده محله شهید خوب بخت (تهران) چکیده شهر تهران، به عنوان یک کلانشهر و هم به عنوان مرکز کشور، از ...
بررسي و طبقه بندي انواع بافت هاي فرسوده شهري كلانشهر تهران و راهكارهاي مداخله در آن

بررسی و طبقه بندی انواع بافت های فرسوده شهری کلانشهر تهران و راهکارهای مداخله در آن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی و طبقه بندی انواع بافت های فرسوده شهری کلانشهر تهران و راهکارهای مداخله در آن چکیده بافت های فرسوده شهری، محدوده آسیبپذیر شهر از ...