شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

هفتمین جشنواره بین‌المللی پژوهش و نوآوری مدیریت شهری

رئیس ستاد هفتمین جشنواره بین‌المللی پژوهش و نوآوری مدیریت شهری (جایزه تهران) از برگزاری این جشنواره در ۷ و ۸ دی ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی فرهادی با بیان اینکه از یکم شهریورماه فراخوان جشنواره را آغاز کردیم، گفت: تا هفته اول آذر ماه پذیرش آثار داشتیم و داوری‌ها را نیز بلافاصله بعد از قطع دریافت آثار شروع کردیم.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم گرفتیم تا این دوره از جشنواره را بر اساس یک مدل جدید بر گذار کنیم، افزود: امسال برخلاف سال‌های گذشته، در کنار جشنواره کنفرانس علمی نیز برگزار خواهیم کرد.

معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران تصریح کرد: همچنین مشارکت دانشگاه‌ها در هفتمین جشنواره بین‌المللی پژوهش و نوآوری بیش از دوره‌های گذشته بوده، در همین راستا قرار است دانشگاه‌ها با همکاری مرکز مطالعات هفت نشست علمی را منطبق با هفت محور این جشنواره برگزار کنند.

فرهادی با اشاره به اینکه نمایشگاه دستاوردها پژوهشی نیز در کنار این جشنواره و به مدت دو روز برگزار خواهد شد، گفت: ازتمامی معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران و همچنین کلانشهرهای کشور خواسته‌ایم دستاوردهای پژوهشی خود را در این نمایشگاه به نمایش بگذارند.

رئیس ستاد هفتمین جشنواره بین‌المللی پژوهش و نوآوری مدیریت شهری خاطرنشان کرد: در جشنواره امسال بیش از سه هزار و پانصد اثر در بعد ملی و بیش از یکصد اثر در سطح بین‌المللی از کشورهای ترکیه، هند، ژاپن و برخی کشورهای اروپایی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه تمامی آثار در سطح ملی و بین‌المللی به هیات داوران می‌روند و در نهایت از آثار رسیده ۳۵ اثر به عنوان برگزیده انتخاب می‌شود، تاکید کرد: نحوه داوری در جشنواره‌ها روند مشخصی دارد؛ در میان هیات داوران ۳۲ استاد تمام حضور دارند و مابقی نیز دانشیار و استادیار هستند که فرایند داوری را انجام می‌دهند. همچنین تمامی آثار بی نام در اختیار هیات داوران قرار گرفته است.

معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران با اشاره به اینکه امسال بخش بین‌الملل با سال‌های گذشته تغییر بسیار دارد، ادامه داد: با بیش از ۱۰ نهاد بین‌المللی هماهنگ شده است تا آثار برتر حوزه خود را داوری و برای جشنواره ارسال کنند.

فرهادی افزود: این رویکرد دارای چند مزیت است، نخست اینکه ما می‌توانیم از تجربیات بین‌المللی در این زمینه استفاده کنیم، دوم اینکه جشنواره در حوزه بین‌المللی بیشتر معرفی می‌شود و با این رویکرد به عنوان «جایزه تهران» نزدیک‌تر خواهد شد.

منبع:مهر

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

جشنواره گردشگری قلب تهران

جشنواره گردشگری قلب تهران

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ اسفند ۲۷, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است جشنواره گردشگری قلب تهران
 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود