شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

توسعه مترو

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با اولویت مترو، مهم ترین محور بودجه سال ۹۴ شهرداری تهران است.

رحمت الله حافظی در گفتگو با خبرنگار مهر  با بیان اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با اولویت مترو، مهم ترین محور بودجه سال ۹۴ شهرداری تهران است، گفت: شورای شهر موافق طرح توسعه حمل و نقل عمومی با اولویت مترو و اتوبوسرانی است، کما اینکه اولین روزهای شروع به کار شورای چهارم وقتی بحث متمم بودجه مطرح شد، منابع خوبی برای توسعه مترو تزریق شد.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه دولت باید سهم مشارکت خود را در توسعه حمل و نقل عمومی بپردازد، اظهار داشت: انتظار داریم که دولت به این بخش کمک کند چرا که بخشی از هزینه های توسعه مترو و اتوبوسرانی به عهده دولت است لذا دولت باید سهم خود را پرداخت کند.

وی ادامه داد: البته پرداخت هایی حدود ۲ ماه قبل برای توسعه مترو ارائه شد اما با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک می شویم انتظار داریم که صد درصد تخصیص ها انجام شود.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه انتظار می رود شبکه مترو در کوتاهترین زمان ممکن بهره برداری شود و در اختیار مردم قرار گیرد، خاطرنشان کرد: ظرفیت ساخت شبکه مترو در شهرداری تهران ۵۰ کیلومتر در سال است اما به واسطه محدودیت منابع حدود ۳۰ کیلومتر در سال پیش می رود اما اگر مطالبات شهرداری محقق شود این ظرفیت قابل دسترسی است.

وی درخصوص بدهی دولت گذشته در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی نیز گفت: مطالبات پرداخت نشده مترو در دولت های نهم و دهم به مبلغ ۷ هزار میلیارد تومان است که با تخصیص آن می تواند بخشی از مشکلات ترافیک و آلودگی هوا کاهش پیدا کند.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به این که  آلودگی هوا به عوامل مختلفی بستگی دارد، افزود: در مقایسه آلودگی هوای تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته می بینیم که تعداد روزهای هوای پاک ۳ برابر شده است که این جای امیدواری دارد.

وی ادامه داد: در آلودگی تهران سهم موتورسیکلت ها بیش از سایر آلاینده هاست به طوری که ‌هر موتورسیکلت ۶ برابر خودروهایی که با استاندارد یورو ۴ هستند، آلودگی ایجاد می کند.

حافظی در ادامه با اشاره به سیاست شهرداری تهران برای استفاده از موتورسیکلت های برقی نیز گفت: ورود موتورسیکلت های برقی یکی از برنامه های خوبی است که بسیار در کاهش آلودگی هوا موثر خواهد بود اما زیرساخت های استفاده از موتورسیکلت ها باید فراهم باشد.

منبع : مهر

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...