شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

پایان نامه بررسی توافق‌های خواهر خواندگی با سایر پایتخت های جهان

نویسنده:  میثم محمد خانی
استاد راهنما: دکتر مهدی گلجان
استاد مشاور: دکتر عزت اله نصیری
تاریخ شروع: ۱۳۸۹/۱۰/۱۲
دانشگاه: آزاد شهر ری
مقطع: کارشناسی ارشد
رشته تحصیلی: الهایت و معارف اسلامی گرایش تهران و مدل اسلامی

چکیده :
امروزه پیشرفت و تکامل در زمینه‌های مختلف ناشی از ارتباط متقابل و تبادل اطلاعات بین انسان‌ها و جوامع مختلف می‌باشد. اگر کشوری بخواهد از تکنولوژی روز دنیا، فناوری‌های نوین و مدیریت بر منابع آگاه شود باید با کشورهای پیشرفته و صاحب فناوری‌های نوین ارتباط متقابل داشته و از تجارب و داشته‌های این کشورها جهت عمران و آبادی شهرهای خود استفاده نماید . در همین راستا تهران به عنوان پایتخت ایران در دهه‌های گذشته موافقتنامه‌هایی در زمینه‌های مدیریت و برنامه‌ریزی شهری، فنی و مهندسی، حمل و نقل درون شهری، معماری و شهرسازی، پیشگیری و مدیریت بحران ،وضعیت اضطراری، خدمات ایمنی و آتش‌نشانی، مدیریت ترافیک، بازیافت و مسائل اجتماعی و فرهنگی و ورزشی با کشورهای آسیایی و اروپایی و آفریقایی منعقد تا بتواند در زمینه‌های مذکور با این کشورها تبادل اطلاعات و تجارب نموده و خود را به عنوان یکی از کلانشهرهای بزرگ در دنیا مطرح نماید.
هرچند اینگونه توافقنامه‌ها به علت محدودیت در قوانین شهری، مناسبات سیاسی بین کشورها و بعد مسافت، شاید به طور کامل موثر واقع نشود اما نقش آن در زمینه های فوق الذکر مشهود میباشد . از همین جهت بین تمامی کشورهای دنیا توافقنامه‌ها و تفاهم ‌نامه‌هایی جهت موارد یاد شده وجود دارد. در این رساله سعی برآنست که بتوان به کلیات این موافقتنامه‌ها، زمینه های همکاری و محتویات یادداشت‌ها و توافقنامه‌ها، نگاهی گذرا به تاریخ و موقعیت کشورها و شهرهای طرفین این توافقنامه‌ها و پیشینه شهر و شهرداری تهران، پرداخته شود و در نهایت توافقنامه‌های خواهر خواندگی بین تهران و کشورهای دیگر مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

کلید واژه :
موافقتنامه خواهر خواندگی : توافقنامه ایست که طبق آن دو شهر در زمینه های مختلف ، تبادل اطلاعات و تجارب نموده و به هم نزدیک تر میشوند .
بلدیه ( شهرداری ) : نهادی است که مسئوولیت مدیریت شهر را بر عهده دارد .

خلاصه بررسی توافق‌های خواهر خواندگی با سایر پایتخت های جهان

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)