همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

طرح جدید میدان انقلاب اجرایی نمی‌شود!

سخنگوی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: طرح میدان انقلاب اجرایی نخواهد شد و در حال تدوین طرح جامع میادین شهر تهران هستیم.

محمدمهدی تندگویان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طراحی جدید نماد میدان انقلاب گفت: در جلسه هفته گذشته کمیسیون شهرسازی نامه ای به معاونت شهرسازی و سازمان زیباسازی در خصوص ساماندهی میادین پایتخت ارسال کردیم که طی آن تاکید شده تغییری در ۳۰ میدان و معبر اصلی شهر داده نشود.

وی از تدوین طرح جامع میادین شهر تهران خبر داد و گفت: بر اساس این طرح جامع، طراحی میادین بزرگی مانند انقلاب، آزادی، جمهوری و… باید از قوانین و ضوابط همسان و خاصی پیروی کند.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: میدان انقلاب یکی از میادینی است که هر طراحی که برای تهیه شده باشد؛ نباید قبل از این طرح جامع در آن تغییری ایجاد شود نه خود میدان و نه اطراف آن. همچنین برخی از میادین به دلیل قدیمی بودن باید هویت گذشته خود را حفظ کنند مانند میدان فردوسی.

به گفته تندگویان، تا زمان تایید شدن طرح جدید میدان انقلاب و سایر میادین در شورای شهر هیچ تغییری در این میدان ایجاد نخواهد شد.

هیچ درختی در دارآباد قطع نشده است/ جابجایی ۴۰ درخت

سخنگوی کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به اخباری در خصوص ریشه کن کردن ۱۸۰ اصله درخت در دارآباد گفت: این موضوع صحت ندارد این زمین دو مصوبه کمیسیون ماده ۵ و کمیسیون ماده ۷ را دارا است همچنین دو رأی از دیوان عدالت اداری دارد. در گذشته این زمین مزاحمت هایی را برای همسایگان این زمین ایجاد کرده بود که نهایتا زمین اصلاح و متراژ آن به زیر ۲ هزار متر می رسد.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، تصمیم گیری در خصوص این نوع زمین ها بر عهده فضای سبز منطقه است و چون این زمین در پهنه باغات قرار داشت، اجازه ۳۰ درصد سطح اشغال به آن داده شد و مجوز ساختمانی ۱۵ طبقه به آن اختصاص پیدا کرد. بر اساس این حکم، ۴۰ اصله درخت باید جابجا می شد که طی بازدید از منطقه این ۴۰ اصله درخت جابجا شده و هیچ درختی خشک یا قطع نشده است.

تندگویان با بیان اینکه این پرونده دوباره در کمیسیون ماده ۷ بررسی می شود، گفت: اگر امکان تغییر نقشه وجود داشت تا درختان کمتری جابجا شود، به آن رسیدگی می شود، اما در حال حاضر تخلفی رخ نداده همچنین سازمان بازرسی شهرداری تهران نیز در حال بازرسی این پرونده است.

منبع:مهر

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...