شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

برج‌های دوقلویی که مشکل‌ساز شده‌اند

محلی که برای ساخت برج‌های دوقلو شهرکرد در نظر گرفته شده‌است در منطقه‌ای از این شهر قرار دارد که بزرگ‌ترین بیمارستان‌های استان چهارمحال و بختیاری، مهمترین کلینک درمانی شهر، ورزشگاه انقلاب و… در آن قرار دارد و …

محلی که برای ساخت برج‌های دوقلو شهرکرد در نظر گرفته شده‌است در منطقه‌ای از این شهر قرار دارد که بزرگ‌ترین بیمارستان‌های استان چهارمحال و بختیاری، مهمترین کلینک درمانی شهر، ورزشگاه انقلاب و… در آن قرار دارد و هم اکنون خیابان‌های این منطقه گنجایش تردد بیشتر خودرو را ندارد؛ ساخت برج‌های دو قلو در این منطقه توسط شهرداری شهرکرد در آینده نزدیک مشکلات بسیاری را رقم خواهد زد.

محل ساخت برج‌های دو قلو (کوه نور و دریای نور) شهرکرد در کنار میدان بسیج شهرکرد در نظر گرفته شده است و هم اکنون ساخت این پروژه که یکی از پروزه‌های مهم شهرداری است، آغاز شده است. بلوار شریعتی که در ادامه آن میدان بسیج (محل ساخت برج‌های دوقلو) قرار دارد در حال حاضر یکی از پرترددترین و پرترافیک‌ترین خیابانهای شهر شهرکرد است و در بعضی ساعات روز نظیر عصر شاهد ترافیک شدید می‌شود و تردد در ان امکانپذیر نیست.

بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بیمارستان‌های استان چهارمحال و بختیاری، مهمترین کلینیک درمانی، مجتمع پزشکی، مجتمع ورزشی انقلاب و… هم در منطقه احداث و در نزدیکی برج‌های دو قلو قرار دارند و هم اکنون ترافیک شدیدی در خیابان‌های منطقه وجود دارد و تردد در حال حاضر در ساعت‌های شلوغی به سختی امکان‌پذیر است.

همچنین خیابان‌های این منطقه یکی از مهمترین خیابانها برای ورود به بازار شهرکرد هستند و همیشه تردد خودروهای بسیاری رادر این خیابانها شاهد هستیم و همیشه بسیاری از آمبولانسهای بیمارستان آیت‌الله کاشانی در ترافیک این قسمت دچار مشکل می‌شوند. هم اکنون با وجود مشکلات موجود در این منطقه و تردد زیاد خودرو و ترافیک، کلنگ پروژه برج‌های دوقلو شهرکرد نیز در این منطقه به زمین خورده است وبه نظر می‌رسد این پروژه با وسعت خود مشکلات بسیاری را در آینده نزدیک در این منطقه ایجاد کند.

شهرداری شهرکرد در آینده با مشکلات اساسی روبرو می‌شود

نماینده مردم شهرستان شهرکرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هیچ کسی با عمران و آبادانی مخالف نیست، اظهار داشت: مکانی که برای احداث برج‌های دوقلو شهرکرد در نظر گرفته شده است مکان مناسب و درستی نیست و شهرداری شهرکرد در آینده با مشکلات اساسی روبرو می‌شود.

سید سعید زمانیان عنوان کرد: در این خصوص معابر برای پروژه تعریف نشده است و تردد در این منطقه با مشکلات بسیاری روبرو است. وی بیان داشت: شهرداری شهرکرد در آینده همچنین باید سود اوراق مشارک فروخته شده را پرداخت کند و یک پروژه چقدر می‌تواند سود داشته باشد که بتواند سود مردم را جوابگو باشد و شهرداری باید سود مردم را از جیبش پرداخت کند.

وی اذعان داشت: کار کارشناسی روی احداث این پروزه انجام نشده و نیازمند زمان بیشتری بوده است. همه مسائل و موارد فنی در خصوص پروزه برج‌های دوقلو دیده نشده است و به نظر می‌رسد دارای اشکال اساسی است. نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر برج‌های دو قلو در ورودی شهرکرد احداث می شد بسیار مطلوب‌تر بود و جواب می‌داد.

معابر گنجایش این همه تردد را در این منطقه ندارد

سید سعید زمانیان ادامه داد: معابر این مطقه گنجایش این همه تردد را در این منطقه ندارد. وی گفت: بیمارستان آیت‌الله کاشانی و بیمارستان هاجر شهرکرد، ورزشگاه انقلاب، مخابرات، و… در این منطقه قرار دارد و معابر در حال حاضر هم جوابگو تردد نیستند و در آینده با احداث برجهای دو قلو مشکل بسیار اساسی در این منطقه ایجاد می شود. وی تصریح کرد: هم اکنون یک آمبولانس برای رسیدن به بیمارستان در این منطقه دچار مشکل می‌شود.

دقت بیشتر در صدور مجوزات باید لحاظ می شد

زمانیان یادآور شد: از طرفی به نظر می‌رسد در صدور مجوزات باید بیشتر دقت و توجه بیشتری لحاظ می‌شد و زمان بیشتری برای کارشناسی محل ساخت در نظر گرفته می شد و با جامعه مهندسین و نظام مهندسی و… صحبت بیشتری می شد.

وی یادآور شد: این مجموعه از نظر فنی و اجرایی مشکلات اساسی دارد که معابر یکی از این موارد است. سایه افکنی و سایه اندازی، تحت‌الشعاع قرار دادن بافت شهری و… از مشکلات دیگری است که در پی احداث این پروژه در آینده ایجاد می‌شود.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود