همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

اجرای قطار شهری در خیابان امام اردبیل

شهردار اردبیل از اجرای پروژه قطار شهری خیابان امام (ره) اردبیل به دنبال انتشار فراخوان مطالعه خبر داد.

صدیف بدری در جلسه هم‌اندیشی و بررسی مشکلات سازمان اتوبوسرانی اردبیل اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای اجرای این پروژه آغاز شده و با سازمان‌های مختلف تابعه شهرداری وارد شور شدیم.

وی اهمیت زیاد سازمان اتوبوسرانی به سبب ارایه بیشترین حجم خدمات به شهروندان نسبت به سایر سازمان‌های تابعه شهرداری را یادآور شد و تصریح کرد: با توجه به حوزه گسترده خدمات‌رسانی سازمان اتوبوسرانی در سطح محلات شهر که حتی شهرها و روستاهای نزدیک به اردبیل را نیز شامل می‌شود، خدمات این سازمان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

بدری خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی خدمات سازمان اتوبوسرانی شهرداری اردبیل از نظر کمیت شرایط نسبتاً قابل قبولی دارد و در کیفیت خدمات نیز هر چند در حد توان تلاش انجام گرفته است، اما می‌توانیم خدماتی با کیفیت بیشتر و به روزتر به شهروندان ارایه دهیم.

این مسئول اضافه کرد: در این زمینه یک سری برنامه‌ریزی‌هایی انجام یافته از جمله نوسازی ناوگان اتوبوسرانی که هم در سال ۹۰ و هم در سال ۹۱ اقدامات خوبی انجام گرفت و سازمان اتوبوسرانی شهرداری اردبیل باید ادامه روند نوسازی ناوگان را در سال ۹۲ نیز با جدیت از سازمان شهرداری‌ها پیگیری کند تا اگر به افزایش تعداد اتوبوس‌ها یا اخذ سهمیه برای نوسازی اتوبوس‌های موجود بخش خصوصی و اتوبوس‌های سازمان نیاز باشد، سریعاً اقدام شود.

وی با تأکید بر ضرورت اتمام هر چه سریع‌تر تکلیف قرارداد بلیط الکترونیکی اتوبوس‌های درون‌شهری اردبیل، اظهار کرد: طبق قراردادی که با پیمانکار این طرح داریم سیستم بلیط الکترونیک حداکثر تا سه ماه آینده باید در اتوبوس‌های اردبیل نصب و راه‌اندازی شود تا با تأمین زمینه آسایش شهروندان و رانندگان زحمتکش سازمان اتوبوسرانی بتوانیم دغدغه پول خرد را نیز برای همیشه رفع کنیم.

شهردار اردبیل همچنین در این خصوص ادامه داد: ورودی دستگاه‌های شهر بازی شورابیل را نیز می‌توانیم به سیستم بلیط الکترونیک مجهز کنیم تا شهروندان با استفاده از کارت‌های الکترونیکی خود موسوم به کارت شهروندی از خدمات ارایه شده در این اماکن نیز بهره‌مند شوند. بدری ساماندهی ایستگاه‌های اتوبوس با ساخت و نصب مدرن‌ترین و شیک‌ترین سایبان‌های جدید را از برنامه‌های اولویت‌دار شهرداری اردبیل برشمرد.

وی همچنین برنامه‌ریزی برای نصب سیستم اعلام زمان حرکت و توقف اتوبوس‌ها در اکثر ایستگاه‌های اتوبوس موجود در سطح شهر را ضروری خواند و یادآور شد: باید طبق همین سیستم برنامه‌ریزی زمان حرکت اتوبوس‌ها نیز تعریف شده باشد تا شهروندان بتوانند از مزایای این سیستم نیز بهره‌مند شوند.

بدری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای احداث خط تراموا و راه‌اندازی قطار شهری در مسیر خیابان امام (ره) اردبیل در حدفاصل میدان بسیج تا میدان آزادگان نیز به زودی از طریق روزنامه‌های سراسری فراخوان می‌دهیم تا شرکت‌های ذیصلاح و بخش خصوصی که مایل به سرمایه‌گذاری در این طرح هستند، انتخاب شده و شروع به کار کنند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

میراث کهن الگویی شهر اسلامی اردبیل

میراث کهن الگویی شهر اسلامی اردبیل

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۲۷, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است اردبیل یک از شهرهایی است که از بافت قدیمی شهرهای اسلامی برخوردار بوده است. اما این بافت در جریان ورود الگوی مدرن به این شهر ...
بلند مرتبه‌سازی در اردبیل کنترل می‌شود

بلند مرتبه‌سازی در اردبیل کنترل می‌شود

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ تیر ۶, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است معاون شهرسازی و معماری شهرداری اردبیل گفت: ضوابط و مقررات مربوط به بلند مرتبه‌سازی در برخی از محلات، میادین و کوچه‌های اردبیل مورد بازنگری قرار ...
one script

معرفی استان اردبیل

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ خرداد ۹, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است استان اردبیل در شمال غربی فلات ایران، با بیش از ۱۸ هزار و ۵۰ کیلومتر مربع، یک درصد مساحت کل کشور را تشکیل می دهد. ...
احداث برج‌های دوقلوی یادمان اردبیل

احداث برج‌های دوقلوی یادمان اردبیل

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فرماندار اردبیل گفت: برج‌های دوقلوی یادمان اردبیل با مساحت ۴۱ هزار مترمربع احداث می‌شود. کاظم دبیر در جریان بازدید از مراحل ساخت و اجرای برج‌های ...